Kierowanie samochodem zimą - jak to robić, żeby było bezpiecznie?

Kierowcy Sob. 16.01.2021 09:57:00
16
sty 2021

Zima to pora roku szczególnie niebezpieczna dla kierowców. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne trzeba zachować podwójną ostrożność. O tym na co kierowcy powinni zwrócić uwagę mówi Władysław Grochowski, instruktor jednej z siedleckich szkół nauki jazdy.

Mówimy zawsze o szczególnej ostrożności. Polega ona na zachowaniu bezpiecznego odstępu, wcześniejszej obserwacji, przewidywaniu sytuacji drogowych, na wcześniejszej reakcji. Trzeba również zwracać uwagę na odległość jaką zachowujemy od innych pojazdów. Przede wszystkim ten odstęp powinien być większy, bo dłuższa będzie droga zatrzymania. Nie powinno się robić żadnych gwałtownych ruchów w tym ostrego hamowania, czy dodawania gazu lub nagłych ruchów kierownicą. Musimy to wszystko robić bardziej delikatnie.

A o tym jak zachować się na drodze, kiedy straci się panowanie nad pojazdem można posłuchać poniżej.

POSŁUCHAJ >>> http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2021/01/16/kierowanie-samochodem-zima-jak-to-robic-zeby-bylo-bezpiecznie/W najbliższym czasie utrzymywać się będą temperatury ujemne. Drogi w wielu miejscach mogą pozostawać oblodzone. Warto w tym czasie stosować się do wspomnianych zasad, by dbać o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych kierowców.

MR [MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.