MSWiA: ograniczenie ruchu białoruskich pojazdów towarowych na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze

Kierowcy Pon. 20.02.2023 18:50:00
20
lut 2023

Polska wprowadziła ograniczenia w ruchu dla białoruskich pojazdów towarowych na przejściu granicznym z Białorusią Kukuryki-Kozłowicze - poinformowało MSWiA. Zawieszenie ruchu obowiązywać będzie od 21 lutego od godziny 19:00, do czasu zniesienia przez białoruskie władze ograniczeń wobec polskich przewoźników.

Straż Graniczna poinformowała na Twitterze, że na przejściu będą odprawiane tylko pojazdy ciężarowe zarejestrowane w Polsce oraz w państwach należących do Unii Europejskiej, Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu EFTA, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Konfederacji Szwajcarskiej.

Jak poinformowano wcześniej w komunikacie ministerstwa, jest to odpowiedź na ograniczenie polskim przewoźnikom możliwości przekroczenia granicy na białorusko-litewskich oraz białorusko-łotewskich przejściach granicznych. „Ograniczenie nie dotyczy ruchu osobowego na przejściu granicznym w Terespolu. Jednocześnie białoruscy przewoźnicy mogą kierować się na Białoruś przez Litwę i Łotwę” - napisano w komunikacie MSWiA.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/komunikat MSWiA
Fot. MSWiA

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.