O krok od podpisania umowy na A2 Groszki - Gręzów

Kierowcy Wt. 19.01.2021 10:31:35
19
sty 2021

Kontrola uprzednia postępowania przetargowego na zaprojektowanie i budowę autostrady A2 pomiędzy węzłami Groszki i Gręzów, którą przeprowadził Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, zakończyła się pozytywnym wynikiem. Po zapewnieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy będziemy mogli podpisać umowę.

- Dobiegła końca procedura przetargowa na zaprojektowanie i budowę autostrady A2 Groszki - Gręzów. To trzeci i ostatni odcinek A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce, dla którego niebawem podpiszemy umowę. Kontrola uprzednia postępowania przeprowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych nie wykazała uchybień. Po przedstawieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania robót będzie możliwe podpisanie umowy - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Przetarg
- Spośród ofert, które wpłynęły w ramach przetargu na budowę A2 Groszki - Gręzów, 4 grudnia 2020 r. jako najkorzystniejszą ofertę wybraliśmy tę złożoną przez firmę STECOL Corporation. Żaden wykonawca nie odwołał się od czynności wyboru najkorzystniejszej oferty, a kontrola postępowania prowadzona przez Prezesa UZP zakończyła się wynikiem pozytywnym - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
A2 po nowym śladzie
Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa po nowym śladzie ok. 13 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.
A2 od węzła Lubelska do granicy państwa 
- W sierpniu 2020 r. oddaliśmy do ruchu ponad 15 km A2 pomiędzy węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Wiosną tego roku podpisane zostały umowy na dwa kolejne odcinki autostrady pomiędzy węzłami: Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 r. - informuje GDDKiA.
Na kolejny fragment od Siedlec do Białej Podlaskiej toczą się cztery postępowania przetargowe. 23 grudnia 2020 r. otworzyliśmy oferty na odcinek węzeł Siedlce Zachód - rejon m. Malinowiec, a 5 stycznia br. na węzeł Łukowisko – rejon miejscowości Swory.
W przypadku ostatniego 32-kilometrowego odcinka autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią 30 grudnia 2020 r. ogłosiliśmy przetarg na wybór projektanta, który opracuje projekt budowlany i uzyska niezbędne decyzje umożliwiające realizacje robót w terenie. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji.
Źródło: GDDKiA
[MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook