Biała Podlaska

26. Pielgrzymka Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich

22
sty 2023

21 stycznia, po raz 26. do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie pielgrzymowali członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej. Spotkanie rozpoczęła konferencja formacyjna ks. Wojciecha Hackiewicza - asystenta diecezjalnego AK, na temat jedności chrześcijan.

Następnie misjonarz werbista Antonio pochodzący z Indii, a posługujący wśród Polonii w Norwegii, opowiadał o swojej pracy. O godz. 11.00 odmówiony został różaniec w intencjach podanych przez pielgrzymów. O godz. 12.00 uroczystą Mszę św. celebrował bp Grzegorz Suchodolski w koncelebrze z ks. Wojciechem Hackiewiczem i ks. dziekanem Janem Pieńkoszem - asystentem AK w Wisznicach. Ks. biskup mówił w homilii o prawdziwej wierze w Boga i wierze opartej na rytuałach. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia zebrani udali się na agapę i kolędowanie do domu pielgrzyma.
Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej do Pratulina wrócą jeszcze w dniach 24-26 lutego na rekolekcje wielkopostne stowarzyszenia.
Błogosławieni Męczennicy Podlascy są patronami Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej.Zdjęcia i relacja: Janusz Leśniak - prezes DIAK, Elżbieta Figat - prezes POAK w  Stoczku Łukowskim
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook