Łuków

Misje Ewangelizacyjne w parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie /PROGRAM/

16
wrz 2023

W niedzielę, 17 września w parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie rozpoczną się Misje Ewangelizacyjne. To będzie czas, w którym damy się poprowadzić Bogu. Ksiądz proboszcz Krzysztof Stepczuk, wikariusze oraz misjonarz ksiądz Tomasz Bieliński, tak zachęcają wszystkich do udziału w Misjach Ewangelizacyjnych:

"We wrześniu nasza parafia będzie przeżywać Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Być może niektórzy pamiętają poprzednie. Inni, nigdy w nich jeszcze nie uczestniczyli. Czym różnią się Misje od tradycyjnych rekolekcji i dlaczego warto wziąć w nich udział?

Po pierwsze, potrzebujemy Misji, by na nowo doświadczyć mocy Słowa Bożego, przez które Bóg objawia nam Swoją miłość. Zdarzyło się przecież każdemu z nas czasem wątpić, czy Stwórca o nas pamięta i nam pomaga.

Po drugie, choć wszyscy wierzymy w Boga, to wszystkim z nas zdarza się od czasu do czasu „nie wierzyć Bogu”. W konsekwencji nie wszystko robimy „po Bożemu”, lecz niekiedy pewne sprawy rozwiązujemy „po swojemu” czyli… grzeszymy. Misje będą szansą, aby to zmienić.

Po trzecie, Misje dadzą nam odpowiedź na pytania o jakość naszych relacji nie tylko z Bogiem, ale również w rodzinach, z sąsiadami i z innymi ludźmi tworzącymi Wspólnotę Parafialną.

Misje trwają aż osiem dni, a jednak… z dnia na dzień uczestniczy w nich coraz więcej osób! Wierni bowiem szybko przekonują się, że ten tydzień jest „duchową ucztą” i dlatego starają się być na naukach codziennie.

Podczas Misji dzieją się cuda: uzdrowienia, uwolnienia z nałogów. Skrzywdzeni przebaczają swoim winowajcom, a skłóceni godzą się po latach kłótni.

Dlatego podejmijmy modlitwę i post w tej intencji. Chorych prosimy o ofiarowanie cierpienia. Diabeł bowiem wie, jak wielkie dobro może dokonać się w trakcie Misji i dlatego będzie robił wszystko, aby pokrzyżować plany Boga, jakie On ma wobec nas.

Prosimy też, abyście przekazali informację o zbliżających się Misjach osobom, które nie chodzą do kościoła, przeżyły życiowe dramaty i zwątpiły w Bożą opiekę, a może nawet utraciły sens życia.

Ten tydzień może okazać się naszą najlepszą inwestycją, której owoce będziemy zbierać przez resztę życia.


informacja: parafia NMP Matki Kościoła w Łukowie
zdjęcia: parafia NMP Matki Kościoła w Łukowie/podlasie24
AKup
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.