Biała Podlaska

Młodzież przyjechała do Pratulina. Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

30
maj 2023

Młodzież zrzeszona w Szkolnych Kołach Caritas przybyła do Pratulina, aby wspólnie się integrować, bawić i uczestniczyć w Eucharystii. Zjazd był także podziękowaniem młodym wolontariuszom za ich codzienną prace dla dobra drugiego człowieka.

30 maja młodzież z całej diecezji siedlecki zrzeszona w Szkolnych Kołach Caritas spotkała się w Pratulinie, w Sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich. Głównym celem tego spotkania było bliższe poznanie się, integracja na świeżym powietrzu, zaś punktem centralnym programu - Eucharystia.

Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas to także okazja to podziękowania wolontariuszom za ich codzienna pracę i poświęcanie swojego czasu dla innych.
Sprawdziliśmy jak to jest być wolontariuszem i czy współczesnej młodzieży jeszcze chce się robić coś innego od spędzania czasu przed komputerem czy z telefonem w ręku.Szkolne Koła Caritas są dobroczynnymi, wolontariackimi organizacjami młodzieżowymi, działającymi w ramach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ich głównym celem jest podejmowanie działań charytatywnych na rzecz innych, zgodnie z ideą Caritas. Zrzeszają wolontariuszy, którym przewodzą opiekun koła i asystent kościelny. Obecnie w diecezji siedleckiej istnieje 136 Szkolnych Kół Caritas. 

Więcej o spotkaniu w Pratulinie oraz o tym jak młodzież angażuje się w wolontariat opowiedział ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej
zdjęcia: Izabela Chajkaluk, ks. Paweł Broński
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook