Węgrów

Co na weekend w węgrowskiej kulturze?

Kultura Pt. 26.05.2023 11:55:10
26
maj 2023

Muzyka, teatr, podróże i… historia wojskowości. Węgrowski Ośrodek Kultury, Centrum Dialogu Kultur i Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie zapewnią na najbliższe dni pokaźny pakiet rozrywek.

Już w piątek, 26 maja w WOK koncert z okazji Dnia Matki. O godzinie 18.00 z okolicznościowym repertuarem wyjdą na scenę artyści Warszawskiej Opery Kameralnej.

Dzień później miejsce opery zajmie teatr. – Działający w naszym Ośrodku teatr amatorski ma już swoją renomę i wiernych widzów. 27 maja o godzinie 19.00 kolejna premiera: „Damy i Huzary”, znana wszystkim komedia Fredry. Mam nadzieję, że będzie dobra zabawa. Drugi spektakl będzie w niedzielę 28 maja, o tej samej porze – zaprasza dyrektor WOK, Katarzyna Zabadała.Centrum Dialogu Kultur oferuje wieczór podróżniczy. W piątek o godzinie 18.00 z ciekawymi świata mieszkańcami Węgrowa spotka się „Kobieta w Watykanie” – Magdalena Wolińska-Riedi, wieloletnia korespondentka telewizyjna z Rzymu, przez 16 lat obywatelka Państwa Watykańskiego i sąsiadka trzech papieży.Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie organizuje z kolei wycieczkę w militarną przeszłość. W sobotę (27 maja) w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Gdańskiego od 14.00 do 18.00 będzie się odbywać „Spotkanie z artylerią”. Będzie mnóstwo atrakcji: pokaz uzbrojenia z czasów od średniowiecza do XIX wieku, szkoła kanoniera, pokaz posługiwania się bronią czarnoprochową. Przy okazji zostanie zaprezentowana makieta bitwy pod Węgrowem z 1863 roku, której pierwszy etap pokazano podczas rekonstrukcji bitwy na początku lutego. Dla spragnionych wiedzy o godzinie 17.00 prelekcja o polskiej artylerii w powstaniu listopadowym, wygłoszona przez specjalistę z Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.