Łuków

Coś dla młodszych i starszych w Kinie Łuków

Kultura Pt. 15.09.2023 09:21:48
15
wrz 2023

„Teściowie 2”, „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy”, „After 5. Na zawsze” oraz „André Rieu. Miłość mieszka pośród nas” – to filmy i spektakl, które zobaczymy na ekranie Kina Łuków od 15 do 21 września.

„Teściowie 2” to komedia produkcji polskiej z 2023 roku. Jest to kontynuacja komediowego hitu, który podbił serca zarówno widzów, jak i krytyków. Stare związki, nowe problemy. Podczas jednego wieczoru mało się nie pozabijali, a co wydarzy się w trakcie trzydniowego pobytu w nadmorskim hotelu? W obsadzie ponownie znaleźli się: Ewa Dałkowska, Izabela Kuna, Maja Ostaszewska oraz Adam Woronowicz. Dołączyli do nich Eryk Kulm jr oraz Andrzej Zieliński. Za reżyserię „Teściów 2” odpowiada Kalina Alabrudzińska. Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski. „Teściowie 2” to komiczno-ironiczna opowieść o tym, jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto wychodzić za mąż.

Film „Teściowie 2” w Kinie Łuków w dniach od 15 do 21 września o godz. 18.15. Wyjątkowo w niedzielę 17 września o godz. 19.00. Czas: 1 godz. 35 minut.„Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” to film familijny produkcji francusko/szwajcarskiej z 2023 roku. Pełna przygód, przyjaźni, humoru i wzruszeń opowieść o chodzącym własnymi ścieżkami kotku Mru. Dziesięcioletnia Cleo wraz z kotkiem Mru i rodzicami jadą do domku w górach spędzić leniwe wakacje. Zawadiacki Mru nie zamierza się jednak nudzić - wyrusza w podróż, aby odnaleźć swoją dziką naturę. Cleo, wraz z szaloną sąsiadką i psem Rambo, podąża jego tropem, a beztroskie lato okazuje się pełne wrażeń! Cleo i Mru połączy wyjątkowa przyjaźń oraz zadzieją się niezwykłe rzeczy - szykujcie się na wielką przygodę na cztery łapy!

Film „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” w Kinie Łuków w dniach od 15 do 21 września o godz. 15:00 oraz 16:30. Wyjątkowo w niedzielę 17 września o godz. 14:30. Czas: 1 godz. 23 minuty.„After 5. Na zawsze” to melodramat produkcji amerykańskiej z 2023 roku. Finał najgorętszego cyklu filmowego ostatnich lat, który w polskich kinach zgromadził ponad 1 milion widzów. Ponadczasowy romans Tessy i Hardina, pełen wielkich uniesień, najtrudniejszych pytań i dramatycznych wyborów. Czy płomień namiętności wciąż się tli? Czy ta miłość ma przyszłość? Miliony widzów na całym świecie z zapartym tchem śledzą wzloty i upadki swoich ukochanych bohaterów, zadając sobie pytanie czy dane im będzie odnaleźć szczęście. Już czas poznać na nie odpowiedź. Tessa i Hardin nie są już razem. Każde z nich na własną rękę szuka szczęścia i spełnienia. Ona poświęca się pracy i przelotnym romansom. On po sukcesie swojej pierwszej książki korzysta z uroków popularności i imprezuje próbując zapomnieć o ukochanej. Gdy przyjaciele rzucają mu wyzwanie, by uwiódł piękną Natalie, Hardin wyjeżdża za dziewczyną do Lizbony. Pod gorącym słońcem Portugalii rozkwita romans, ale pojawiają się też kłopoty. Uwieczniona na wideo namiętna schadzka z dziewczyną wycieka do internetu. Ucieczki przed skandalem Hardin szuka w hazardzie, imprezach i kolejnych podbojach. Próbuje także wrócić do pisania, które przypomina mu, że im dalej jest od dawnej ukochanej, tym bardziej czuje pustkę, którą po sobie zostawiła. Czy jest jeszcze szansa, by odzyskać to, co stracone? Czy można naprawić dawne błędy i spróbować jeszcze raz?

Film „After 5. Na zawsze” w Kinie Łuków w dniach od 15 do 21 września o godz. 20:00. Wyjątkowo w niedzielę 17 września o godz. 20:45. Czas: 1 godz. 35 minut.„André Rieu. Miłość mieszka pośród nas” to retransmisja koncertu muzyki klasycznej i rozrywkowej. Bijący rekordy sprzedaży i popularności holenderski skrzypek André Rieu to jeden z najbardziej uwielbianych artystów świata. Retransmisje letnich koncertów plenerowych wprost z jego rodzinnego Maastricht do kin na całym świecie to już tradycja. Co roku, w lipcu, to zabytkowe miasteczko odwiedza około 100.000 widzów, by obejrzeć na żywo serię koncertów swojego ukochanego króla walca. Jeden z takich wieczorów jest nagrywany za pomocą kilkunastu kamer i najczulszych mikrofonów, by później pokazać go w kinach. Najnowszy show nosi tytuł Miłość mieszka pośród nas i jest 11. koncertem plenerowym z Maastricht, którym mogą się cieszyć widzowie kinowi całego świata. Sam André tak wyjaśnia wybór takiego właśnie tytułu: Miłość jest muzyką naszych serc. Nie zna granic. To najwspanialsza forma ekspresji emocji i najpiękniejsza melodia, jaką możemy zagrać w życiu. Życzę Wam wszystkim dużo miłości i pięknej muzyki. Mam też nadzieję, że tegoroczny koncert z Maastricht przyniesie Wam wiele radości i czułości podczas oglądania go w kinie. Czyż nie jest to najlepsza rekomendacja, by właśnie tak spędzić w kinie cudowny czas ze swoimi bliskimi? Na ten szalony i pełen humoru koncert złożą się, jak zwykle, przeboje operetkowo-musicalowe, walce, polki i marsze Johanna Straussa, a także znane standardy rozrywkowe. Jak zawsze, wystąpi założona ponad 30 lat temu przez André jego Orkiestra Johanna Straussa, chór gospel, soliści oraz wyjątkowi goście. Kto wie, kogo maestro zaprosił tym razem? Przekonajmy się o tym wspólnie przed wielkim ekranem w Kinie Łuków!

Retransmisja koncertu „André Rieu. Miłość mieszka pośród nas” w niedzielę 17 września o godz. 16:00. Czas: około 3 godzin (w tym jedna przerwa).Bilety na wszystkie filmy można kupić w kasie Kina Łuków oraz on-line.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.