Włodawa

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

Kultura Czw. 14.09.2023 16:52:57
14
wrz 2023

W dniach 15-17 września we Włodawie odbędzie się Festiwal Trzech Kultur. To będą trzy dni pełne atrakcji, koncertów, wystaw i różnych spektakli. Podczas tegorocznego wydarzenia wystąpią m.in.: Kuba Sienkiewicz, zespół LEMON i Zbigniew Zamachowski.

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie, który odbywa się co roku. Festiwal ten jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych na Lubelszczyźnie, a jego głównym celem jest prezentacja kultury, tradycji i dziedzictwa trzech narodów: polskiego, ukraińskiego i żydowskiego, które żyły i tworzyły w regionie.

Podczas Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie można zobaczyć wiele wydarzeń kulturalnych, takich jak występy teatralne, koncerty, wystawy, pokazy filmowe, a także warsztaty i prezentacje związane z tradycjami i kulturą trzech narodów. Festiwal przyciąga wielu turystów z Polski i zagranicy oraz jest okazją do wymiany doświadczeń i integracji międzykulturowej.

Tegoroczny Festiwal rozpocznie się 15 września o godzinie 8.00 projekcją dramatu animowanego „Charlotte” w kinie WDK. Następnie w tym samym budynku już od godziny 10.00 wszyscy chętni będą mieli możliwość obejrzenia bajki inspirowanej „Księgą Raju” Icyka Managera i opowiadaniami Chasydzkimi.

Tego dnia nie zabraknie koncertów, które odbędą się wieczorem. Wystąpią: Atanas Valkov Solo, czyli wędrówki po niekończących się dźwiękach, a zaraz po nich będzie miał miejsce koncert pt. „Szalone Skrzypce i muzyka świata” w wykonaniu: Roby Lakatosa (skrzypce), Mikhaylo Zakharya (cymbały), Kalmana Cseki (fortepian), Pawła Zagańczyka (akordeon) oraz Sebastiana Wypycha (kontrabas).

Podczas tegorocznego wydarzenia wystąpią m.in.: Kuba Sienkiewicz, zespół LEMON i Zbigniew Zamachowski.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.