Siemiatycze

„Innowacje w rolnictwie – tradycje i współczesność. Pamięci Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej”- międzynarodowa konferencja online

Kultura Śr. 16.09.2020 10:35:08
16
wrz 2020

Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Innowacje w rolnictwie – tradycje i współczesność. Pamięci Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej”.

Konferencja odbędzie się w trybie online w dniach 18-19 września. Skierowana jest do historyków, historyków nauki, farmaceutów, naukowców pracujących w dziedzinie rolnictwa, a także osób, które w praktyce zajmują się uprawą i aklimatyzacją roślin użytkowych, w tym zwłaszcza roślin leczniczych.
Konferencja to około 20 referatów 25 minutowych w 5-6 sesjach w ciągu dwóch dni.


Bezpłatny udział online po rejestracji poprzez:

https://jablonowska-konferencja.pl/


Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i konieczność przygotowania indywidualnych linków do logowania na stronie internetowej Konferencji, zgłoszeń należy dokonywać nie później niż do 17 września.


Postać księżnej Anny Jabłonowskiej może stanowić inspirujący, także współcześnie, wzór kobiety obywatela, innowatorki w dziedzinie rolnictwa i zarządzania gospodarką rolną oraz pionierki badań przyrodniczych. Celem konferencji jest przybliżenie wybitnej postaci księżnej Anny Jabłonowskiej i prezentacja jej bogatego dorobku, ciągle jeszcze nie w pełni rozpoznanego i docenionego, zwłaszcza w kontekście jej innowacyjnej działalności w dziedzinie nauk przyrodniczych i rolniczych u schyłku I Rzeczpospolitej.


Efektem będzie przywrócenie pamięci o znaczeniu działalności księżnej Anny Jabłonowskiej dla rozwoju nauk przyrodniczych w XVIII w., a w szczególności wprowadzonych przez nią innowacji w zakresie zarządzania uprawami rolnymi i ogrodniczymi. Planujemy podkreślenie jej pionierskich prac związanych z aklimatyzacją roślin i ciągłości tradycji uprawy ziół na naszych ziemiach.Źródło: Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

ABol/DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.