R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jeleniec: spotkanie koordynatorów Ruchu Szensztackiego
2023-01-23 15:11:08 Artykuł czytany 1363 razy


W kościele Świętej Anny w Jeleńcu odbył się Diecezjalny Zjazd Koordynatorów Parafialnych Ruchu Szensztackiego. Do wspólnej modlitwy oraz omówienia planów na kolejne miesiące, zaprosił koordynatorów ksiądz Adam Kulik, diecezjalny duszpasterz Ruchu Szensztackiego.


W relacji z Diecezjalnego Zjazdu Koordynatorów Parafialnych Ruchu Szensztackiego, która nadeszła do naszej redakcji, czytamy:

W grudniu 2022 roku proboszcz parafii Świętej Anny w Jeleńcu, ks. dr Adam Kulik dekretem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy został powołany na diecezjalnego duszpasterza Ruchu Szensztackiego. W związku z tą decyzją 15 stycznia w kościele parafialnym w Jeleńcu odbył się Diecezjalny Zjazd Koordynatorów Parafialnych Ruchu Szensztackiego. Zjazd zbiegł się z obchodami drugiej rocznicy założenia Ruchu Szensztackiego w parafii Jeleniec.

Uroczystości rozpoczęły się od adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie o godzinie 12.00 została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. Adam Kulik. Wzięli w niej również udział: ks. Bogusław Mich - proboszcz parafii Św. Marii Magdaleny w Tuchowiczu, ks. Mariusz Szyszko - proboszcz parafii Św. Sebastiana w Brzezinach, ks. Łukasz Wardak - wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża św. w Łukowie, ks. Marcin Wesołowski - wikariusz z Parafii Katedralnej Niepokalanego Poczęcia NMP, ks. Damian Gadamer - wikariusz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej oraz zaprzyjaźniony od lat z parafią w Jeleńcu, ksiądz Krzysztof Piórkowski. Na spotkanie w Jeleńcu przybyli parafialni koordynatorzy ruchu z terenu całej diecezji siedleckiej oraz koordynatorzy regionalni: Dorota Goławska, Dorota Sójka i Renata Bąbol.

Po zakończeniu Mszy Świętej, której oprawę liturgiczną przygotowali opiekunowie poszczególnych kręgów z parafii w Jeleńcu, padły słowa podziękowania skierowane do księdza Adama za dotychczasową opiekę nad ruchem w parafii oraz gratulacje z okazji nominacji na diecezjalnego duszpasterza Ruchu Szensztackiego. Przedstawiciele Rodzin Szensztackich wyrazili dumę z faktu, iż to ich proboszcz pełni tak zaszczytną funkcję i życzyli opieki Matki Najświętszej, a także siły do pełnienia tej, jakże ważnej i potrzebnej posługi.

Podczas uroczystości został zaprzysiężony kolejny, trzynasty krąg Szensztacki w parafii w Jeleńcu. Cieszy fakt, iż kolejne rodziny zapraszają Maryję Pielgrzymującą  do swoich domów.

Kolejnym punktem spotkania była konferencja, którą wygłosił ksiądz Bogusław Mich. Z ogromną mocą wybrzmiały w niej słowa o tym, że to Maryja przynosi nam Jezusa. Ona wchodzi do naszych domów wraz ze swym Synem, który jest dla nas drogą prawdą i życiem. Przytoczył słowa św. Jana Marii Vianney „Nie mów ludziom o Bogu, kiedy nie pytają, ale żyj tak, by pytać zaczęli”, które są odpowiedzią na zmiany we współczesnym świecie i zupełnie nowe oczekiwania wobec sposobu ewangelizacji.

Zaproszeni na zjazd goście rozmawiali również z ks. Adamem Kulikiem, który miał okazję poznać bliżej koordynatorów parafialnych i rozeznać się w sytuacji ruchu w diecezji. Do kontaktu z przedstawicielami w całej diecezji wyznaczył Katarzynę Filip, która jest koordynatorem z parafii w Jeleńcu. Zaplanowano działania na najbliższy czas: Kongres w Radzyniu Podlaskim oraz aktywne włączenie się w Zjazd Kobiet w Pratulinie.

Rozwój Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej w diecezji siedleckiej cieszy i z pewnością będzie pomocą w jej duchowym wzroście. W czasach, kiedy kontakty międzyludzkie ograniczają się do minimum, gdy zamykamy się na drugiego człowieka, możemy zaprosić Maryję do siebie. Każdy może przyjąć Matkę Bożą do swojego domu, to ruch otwarty.

ZDJĘCIAzdjęcia i informacja: Katarzyna Filip, koordynator Ruchu Szensztackiego w parafii w Jeleńcu, Monika Piotrowska
AKup/MR
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


foto

Audycja PGE- Odcinek 10: Spotkania ze sztuką
2023-01-31 08:52:00 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Można pójść dalej i zainspirować do zapoznania się nią czy tworzenia jej przez ludzi, którzy do tej pory się tym...

więcej »
foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »

Łuków

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.02 18:30

Łuków: rusza kurs Alpha

więcej »
2 3

ŁUKÓW, 03.02

Łuków jaki jest. Wystawa zdjęć Andrzeja Bednaruka

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.02

Łuków: Siostry Nazaretanki organizują bal

więcej »

ŁUKÓW, 04.02 09:00

Łuków: turniej pamięci Tomasza Trybonia

więcej »

ŁUKÓW, 04.02 18:00

Gmina Łuków: spotkanie kół gospodyń wiejskich

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.02 10:00

Giełda Kolekcjonerów w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »
6 7

ŁUKÓW, 07.02 17:00

W Łukowie zagości delegacja „Mazowsza”

więcej »
8 9 10 11

ŁUKÓW, 11.02 18:00

Retransmisja koncertu André Rieu w Dublinie

więcej »
12
13 14 15 16 17 18

ŁUKÓW, 18.02 17:30

Retransmisja koncertu André Rieu w Dublinie

więcej »
19
20 21 22

ŁUKÓW, 22.02

Łuków: Spektakl teatralny dla dzieci pt. Smok wawelski

więcej »
23 24

ŁUKÓW, 24.02

Miejsca pamięci na Ziemi Łukowskiej

więcej »
25 26
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje