R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: koncepcja to nie projekt
2022-05-27 10:23:35 Artykuł czytany 806 razy


Burmistrz Piotr Płudowski zapowiedział rozpoczęcie poszukiwań projektanta, który podejmie się realizacji zadania pod hasłem „Opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej Kompleksu Sportowo – Widowiskowego przy ul. Warszawskiej na obecnych terenach sportowo – rekreacyjnych”. Zapowiadając te działania, burmistrz dodał, że nie wierzy w ich sukces.


W budżecie miasta na 2022 rok na wniosek klubu radnych z PiS i Przymierze dla Ziemi Łukowskiej przeznaczono 15 tys. zł na ogłoszenie konkursu pod hasłem „Opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej Kompleksu Sportowo – Widowiskowego przy ul. Warszawskiej na obecnych terenach sportowo – rekreacyjnych”. Chodzi o teren przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i dr. Rogalińskiego, gdzie znajduje się miejski stadion. Podczas odbywającej się w czwartek 26 maja sesji Rady Miasta, burmistrz Piotr Płudowski zapowiedział ogłoszenie zamówienia publicznego, którego celem będzie wybór projektanta, który podejmie się tego zadania. Urząd będzie oczekiwał na zgłoszenia od osób, które zechcą koncepcję przygotować. W tej koncepcji ma się znaleźć projekt hali widowiskowo – sportowej, sal treningowych oraz zaplecza.

Informując o tych planach burmistrz Piotr Płudowski wprost stwierdził, że nie wierzy w to, że uda się wyłonić projektanta, który podejmie się tego zadania. Jego zdaniem kwota przeznaczona na to zadanie jest zbyt niska. „Być może się mylę. Być może znajdzie się ktoś, kto zechce taką koncepcję opracować” - mówi nam już po sesji burmistrz. A dopytywany co się stanie, jeżeli faktycznie nikt się nie zgłosi, mówi, że wówczas zamówienie publiczne zostanie ponowione.

Jak można się było spodziewać temat ten wywołał dyskutuję wśród radnych. Radny Robert Dołęga odnosząc się do wątpliwości wyrażonych przez burmistrza mówił: „Wiemy, że ta inwestycja jest wpisana w budżet. Wspomniał pan, że ma wątpliwości. A z drugiej strony dorzuca pan kolejne zadanie, czyli wizualizację sal sportowych na wniosek Rady Sportu. A wiemy, że chodziło tam o zaprojektowanie hali i zagospodarowanie trybun i boiska. No i zastanawia mnie to, czy pan może zmieniać zapisy ustalone przez radnych. Wiemy jaki był tytuł tego zadania”.

„Proponuję żeby porównał pan zapisy w budżecie i zapisy w zamówieniu publicznym. A pan sobie wyobraża sobie salę widowiskowo – sportową bez zaplecza? Ja nie” - ripostował burmistrz Piotr Płudowski. „Ludzie sportu wiedzą, że hala to dużo pomieszczeń” – odpowiadał radny Robert Dołęga.

Do dyskusji włączył się radny Arkadiusz Pogonowski: „Nie jest tajemnicą, że ja uważam, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Ale jeśli już mają być wyrzucone, to niech na coś się przydadzą. W stanowisku Rady Sportu napisano, że faktycznie pierwszą potrzebą są miejsca do trenowania. Żeby stał ring, żeby były rozłożone na stałe maty. To jest pierwsza potrzeba, a nie duża hala, na którą nas nie stać. To jest tylko bajanie o hali. A Rada Sportu złożona w większości z praktyków chce konkretnego miejsca. Niech więc ktoś za te 15 tys. wymyśli jak by to miało wyglądać”.

W odpowiedzi na te słowa radny Robert Dołęga mówił: „Dziwi mnie, że pan radny Pogonowski uważa, że jest to wyrzucenie w błoto 15 tys. zł. To jest tak naprawdę pierwszy krok do powstania wielkiej inwestycji, jakże potrzebnej w naszym mieście. To tak wyglądają praktycy w Radzie Sportu”. Na te stwierdzenie radny Pogonowski ripostował: „Gratuluję panu Dołędze obrażania ludzi sportu z Rady Sportu i ich zdania. To jest wyrzucanie pieniędzy w błoto. Bo ta koncepcja nic nie wniesie oprócz obrazków. Na bazie koncepcji nic nie zbudujemy. O to mi chodzi”.

„Panie Arkadiuszu proszę nie przeinaczać moich słów – odpowiedział radny Dołęga - Mówił pan o praktykach w Radzie Sportu. Nazwał pan siebie praktykiem. Ja bym nazwał pana bardziej praktykantem”. Na odpowiedź radnego Pogonowskiego długo nie czekano: „Ja powiedziałem, że Rada Sportu składa się w większości z praktyków sportu. To pan przeinacza słowa. I to pan stwierdził, że Rada Sportu to tacy praktycy, którzy uważają, że trzeba na początku zbudować pomieszczenia treningowe.”

Po tej wymianie zdań głos zabrał radny Lenard Baranowski. On zapytał wprost, czy będzie też robiony projekt na budowę sal sportowych i skąd wziąć na to pieniądze. Radnemu odpowiedział burmistrz Piotr Płudowski podkreślając, że koncepcja to nie projekt. Od koncepcji do realizacji zadania bardzo długa droga.

    >> POSŁUCHAJ    


AKup   [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Czarnoksiężnik z krainy OZ
  2022-05-31 19:18:31

  arrow

  Lepszym ode mnie czarnowidzem jest obecny burmistrz Łukowa, który czarno widział zainteresowanie koncepcja urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania terenu przy ul. Warszawskiej 15. A tu proszę, wpłynęła nie jedna a kilka dobrych ofert!

 • 123
  2022-05-31 11:27:42

  arrow

  Jaki jest dług krajowy obecnie? Inwestycje tak chwalone są raczej robione za kredyty dla przyszłych pokoleń, ale kogo to interesuje. Liczy się tu i teraz.

 • Pismak
  2022-05-31 05:57:58

  arrow

  Opłacane trole pisowskiem nawet na poziomie gminy . Kiedy PiS zostawi Polskę i samorządy kiedy . Ogłosimy ten dzień świętem państwowym. Nie dla pis ich afer i ludzi

 • Kto?
  2022-05-30 20:56:50

  arrow

  Te komentarze o burmistrzu pisze wciąż ta sama osoba, stąd głupie określenie "bomba". Ciekawe, kto się za tym kryje...

 • gdyby!
  2022-05-30 19:40:43

  arrow

  Gdyby nie obecny "uczciwy" burmistrz, samozwańczy "bomba", to byśmy mieli nowy stadion przy Bulwarze, już byśmy budowali i salę widowiskowo-sportową i mieli zrobioną ulicę Rurową, Królik czy Gospodarską. Nie dajmy za rok znowu się nabrać.

 • Jak to jest
  2022-05-29 14:18:05

  arrow

  media podaly że miasto GDYNIA za odpady ma kilkanascie milionów zysku w ciagu roku w Chełmie obniżyli oplaty za smieci a w ŁUKOWIE STRASZY SIE MIESZKANCÓW NASTEPNA 100%. PODWYŻKA. JAK TO ROZUMIEC

 • Czas podjąć inwestycje z rozmachem.
  2022-05-28 19:00:34

  arrow

  Okazuje się, że minimalizm to dominująca cecha burmistrza. Minimalizm i nicnierobilizm. Trzeba porzucić koncepcję centrum sportowego na dawnym stadionie a przenieść je za lidl. Tak jak było to i jest zaprojektowane i wizualizowane przez radnych i burmistrza w poprzedniej kadencji. Miastu i powiatowi, potrzebna jest hala widowiskowo-sportowa z e stadionem piłkarskim i umożliwiającym organizację zawodów lekkoatletycznych, targów, pikników na przykład wojskowych czy miejsce na obchody dni Łukowa. Obok tego wszystkiego parkingi a nie kiszarnie obok szpitala. Powraca jak bumerang potrzeba rozbudowy basenu, budowa kina, nowych rozwiązań komunikacyjnych. Miejsce po stadionie, to miejsce na inwestycje w budownictwo mieszkaniowo biurowe, usługi. Potrzeba lądowiska oraz obiektów obronnych dla mieszkańców to wreszcie galeria handlowa z kinem, restauracją, fitnessem i przestrzenią dla mieszkańców. Miasto się kurczy ale powiat żyje, i ma mieszkańców, którzy chętnie korzystają z ofert miasta, lecz wszędzie, tłok i ciasnota. Dlatego ta kadencją niech się szybciej kończy a władza niech trafi w ręce ludzi, którzy słuchają uważnie mieszkańców, działają skutecznie, inwestują z rozmachem i dla ludzi. Nie ma co się oszukiwać, że owa alternatywność jest zdolna do jakiegokolwiek działań, zajęta obsadzaniem obszarów administracji komunalnej swoimi ludźmi, podnoszeniem opłat dla mieszkańców i obniżaniem standardów jakości życia mieszkańców. Trzeba wrócić do Prawa i Sprawiedliwości i samorządowców, którzy mają we krwi rozwój miasta, regionu i samorządu. Bez doświadczeń i alternatywności, to zbyt bolesne dla miasta i jego mieszkańców. Ratujmy Łuków!

 • Faryzeusz Wery
  2022-05-28 18:25:35

  arrow

  Panie Wereszczyński, poczytaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd Ile dotacji i ilu zawodników ma klub, z którym pan ciągle rywalizujesz. Zazdrość czy zwalczanie konkurencji?

 • mieszczanin
  2022-05-28 15:11:49

  arrow

  Po co wydawać pieniądze na koncepcje? Będzie kasa to zrobić projekt i wybudować.

 • Z Chacinskiego
  2022-05-28 13:57:36

  arrow

  Jak bedzie wyglądało zagospodarowanie parkingu.Czy beda będa parkomaty może cos ktos .

 • franiu, beniu, czy jak ci tam
  2022-05-27 21:56:42

  arrow

  hejt, czy praktyka? a może bar i walenie głową? na piwo masz, czy nadal pożyczasz?

 • Chacinskiego
  2022-05-27 16:11:45

  arrow

  Miał być żłobek obiecany przed wyborami niestety nie doczekaliśmy się dziecko poszło dalej ale teraz Nie żłobek tylko parking po kilku latach kadencji wszystkie obietnice INACZEJ 😁

 • Franek
  2022-05-27 15:43:41

  arrow

  Daj spokój Franiu każdy wie ile masz za uszami . Dobra wola ludzi pozwala Ci jeszcze udawać specjalistę . Do czasu, do czasu

 • @bu haha
  2022-05-27 14:54:56

  arrow

  A ty ile wniosłeś domsportu? A może wyniosłeś kasy jako udawany zawodnik ? Zorientowani wiedzą jaka prawda jest i o 'trenerze Doledze i o Pogonowskim w sporcie

 • Praktykant
  2022-05-27 14:36:39

  arrow

  Jednym słowem Radny Robert Dołęga, chociaż nie zapaśnik a ciężarowiec, sprowadził Radnego Arkadiusza Pogonowskiego do parteru

 • Bu ha ha ha
  2022-05-27 13:09:49

  arrow

  "Praktykant"! W końcu ktoś pokazał Arkadiuszowi P. jaki z niego specjalista i znawca sportu i nie tylko.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Radiowa transmisja Mszy św. na zakończenie roku szkolnego
2022-06-23 18:08:41 Kategoria:

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie 24 czerwca gospodarzem uroczystego ogólnopolskiego zakończenia zajęć...

więcej »


foto

Pomysły na sypialnię dziecięcą - od dekoracji po...
2022-07-01 13:56:54 Kategoria:

Klucz do udanego projektu pokoju dziecięcego? Zachowaj proste podstawy, zaplanuj dużo miejsca do przechowywania i nie bój się odrobiny zabawy. Dzieci zmieniają się w...

więcej »
foto

Jakie firany wybrać do salonu? Firany gotowe
2022-06-30 17:37:15 Kategoria:

Aranżując przestrzeń salonu większość swojej uwagi skupiamy na ładnym umeblowaniu, oraz dopasowaniu dodatków w postaci dywanów, czy kolorowych poduszek. Oczywiście są...

więcej »
foto

Rozmowa PGE - Projekt PGE i Polskiego Związku Żeglarskiego
2022-06-29 15:05:55 Kategoria:

Żeglarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, który można uprawiać nie tylko zawodowo, ale także rekreacyjnie z całymi rodzinami i przyjaciółmi na...

więcej »
foto

Jak zdobyć rozgłos na Instagramie?
2022-06-28 16:33:00 Kategoria:

Instagram to nie tylko miejsce, gdzie możesz dzielić się ze znajomymi swoimi zdjęciami i relacjami, ale także sposób na zostanie influencerem i czerpania z tego korzyści...

więcej »
foto

Pozycjonowanie stron Białystok ‒ zadbaj o widoczność...
2022-06-28 10:03:37 Kategoria:

Pozycjonowanie stron Białystok ‒ albo jesteś widoczny w internecie, albo klienci nie wiedzą o istnieniu Twojej firmy. W dzisiejszych czasach miejsce w TOP10 to podstawa....

więcej »
foto

SuViBox, czyli nowoczesna dieta pudełkowa
2022-06-28 09:38:26 Kategoria:

Zdrowy styl życia i zbilansowana dieta to dziś podstawa. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków warto skorzystać z usług cateringu dietetycznego....

więcej »
foto

Audycja PGE. Odcinek 3 - O żeglarstwie
2022-06-27 14:14:27 Kategoria:

Żeglarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, który można uprawiać nie tylko zawodowo, ale także rekreacyjnie z całymi rodzinami i przyjaciółmi na...

więcej »
foto

Co jeść na lepsze samopoczucie?
2022-06-27 10:48:09 Kategoria:

Jedzenie może mieć olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie. Wpływ ten zaczyna się już w momencie odpowiednio zbilansowanych posiłków. Jeżeli będziemy nie dojadać lub...

więcej »
foto

Jakie zalety mają rośliny w biurze?
2022-06-24 14:12:13 Kategoria:

Chcesz w łatwy sposób urozmaicić wnętrze biura lub firmy? Bardzo dobrym pomysłem będzie postawienie na doniczki z roślinami. Dzięki nim reszta pracowników możesz się...

więcej »
foto

Zlewozmywak okrągły - do jakiej kuchni będzie on pasował
2022-06-24 11:14:28 Kategoria:

Kuchnia dla każdej gospodyni domowej jest absolutnie jednym z najważniejszych miejsc. Nic więc dziwnego, że zwykle każda z kobiet chce urządzić ją w taki sposób, by...

więcej »

Łuków

w lewoLipiec 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.07

Lipcowy repertuar Kina Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 01.07

Letni seans w łukowskim parku

więcej »

ŁUKÓW, 01.07 16:00

Powitanie lata w łukowskim parku

więcej »
2 3

ŁUKÓW, 03.07

ŁOK: Giełda Kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 03.07

Gmina Łuków: Święto Jagody w Gręzówce

więcej »
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje