R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: po spotkaniu Rady Sportu
2021-10-20 09:46:28 Artykuł czytany 1280 razy


19 października odbyło się w Łukowie posiedzenie Społecznej Rady Sportu. To organ doradczy burmistrza. Na spotkaniu, na które zaproszono radnych oraz przedstawicieli środowiska sportowego, omawiano propozycje dwóch dużych sportowych inwestycji: budowy hali widowiskowo – sportowej oraz zadaszonego boiska ze sztuczną nawierzchnią.


Podczas spotkania o budowę hali widowiskowo – sportowej apelował rady Ryszard Smolarz. Powoływał się przy tym na plany powstałe w 2015 roku. Dopytywany, ile taka inwestycja mogłaby kosztować odpowiedział, że nie wie. Za chwilę zaś dodał, że według ówczesnych wyliczeń koszty określano na 20 – 25 mln zł. Natomiast radny Robert Dołęga opowiedział o budowanej hali w Rykach i odczytał pisma od prezesów Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, którzy popierają ten plan. Szczegółowych informacji ile taka hala miałaby kosztować, gdzie powstać i ile by miało kosztować jej utrzymanie – nie podano. Radny Dołęga powiedział jedynie, że przecież jak na razie chodzi tylko o projekt, który według niego miałby kosztować około 200 – 250 tys. zł.

Natomiast prezes ŁKS Orlęta Łuków Paweł Sych przedstawił nowy pomysł. Jak mówił klub rezygnuje z zabiegania o budowę zadaszonego balonem boiska. W zamian zaproponował aby władze miasta przekazały pieniądze na budowę sztucznej nawierzchni na boisku nad Krzną oraz na budowę na terenie gdzie mieści się stadion pomieszczeń na sale treningowe. Jak mówił chodzi o to, aby stworzyć jak najlepsze warunki do szkolenia dzieci i młodzieży. Kosztów tej inwestycji również nie podano.

Podczas ponad dwugodzinnej dyskusji padały różne argumenty za i przeciw obu inwestycjom. Radny Arkadiusz Pogonowski, członek Rady Sportu, pytał czego w mieście bardziej potrzeba: miejsc treningowych czy miejsca na widowisko? Jego zdaniem trzeba postawić na szkolenie. Natomiast radny Jarosław Okliński mówił: „Trudno wypełnić publicznością aulę w liceum, czy salę w ŁOK, a co dopiero halę widowiskową. To ogromne koszty dla miasta. To megalomańskie pomysły. To się źle kończy.”

Spotkanie miało służyć temu, aby Rada Sportu mogła doradzić burmistrzowi, którą z inwestycji powinien wpisać do projektu budżetu na 2022 rok. Pytany o to co więc doradzi rada burmistrzowi, jej przewodniczący Zenon Pawlikowski odpowiada, że wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego takie stanowisko zostanie wypracowane.

Projekt budżetu na 2022 rok wciąż powstaje. Co w nim zostanie zapisane, a na co zgodzą się radni podczas głosowania? Zobaczymy.AKup [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Cherokee
  2021-10-21 22:06:15

  arrow

  Jarek nie uczy on liczy.... A tu nic

 • do do Łukowiak
  2021-10-21 15:16:24

  arrow

  własnie do tego zmierzalem i taką forme miala moja wypowiedz nikt na obecna chwile nam nic nie proponuje . bo pracownicy za to odpowiedzialni maja to w ...głębokim poważaniu. interesuje ich tylko kiedy bedzie pierwszy .w pierwszej kolejności musza byc ludzie umiejący i chcący cos zorganizować , nawet na bazie tego co mamy a jak sie sprawdzi to jak najbardziej baza. zarządzający chyba nie rozumieją, że koncert na 50 osób nie bedzi rentowny nawet przy bardzo wyskiej cenie biletu, ale już przy 990 osobach koszty sie rozkladaja a artysta swoja gaże ma praktycznie taka samą .problem w ilości pracy w przygotowaniu po co pracowac jak można w ciepełku posiedzic te 8 godzin

 • do Łukowiak
  2021-10-21 14:34:13

  arrow

  A uważasz, że mieszkańcy Łukowa mają jeździć do Siedlec, Lublina, czy Warszawy na koncerty i teatry w cywilizowanych warunkach, bo naszym mieście niby gdzie je organizować? Sala w ŁOKu niczym nie różni się od wiejskiej remizy. Żyjemy w 21 wieku a Radni typu Okliński proponują nam ciemnogród, żeby nasze dzieci uciekały z tego miasta. Ale czego spodziewać się po ludziach, dla których szczytem kultury jest catering w greenroomie.

 • ludek
  2021-10-21 13:04:43

  arrow

  Ponawiam zapytanie/stwierdzenie ,, łukowskiego misia" - ,,...ilu trenerów jest zatrudnionych w Orlętach?! 21 ?! Litości! W zapasach pewnie dwoje trenerów i jeden w boksie. Pozostałych 18 (!) w piłce nożnej. Trzy lata temu było 6 szkoleniowców i także seniorzy grali w 4 lidze.

 • Rozpacz
  2021-10-21 10:58:09

  arrow

  Okliński uczy nasze dzieci.

 • Nie płudolić, bobrzyć i pegonić
  2021-10-21 09:03:20

  arrow

  Budować halę sportowo-widowiskową. Po prostu to co prospołeczne, proludzkie, proobywatelskie tak się składa jest koncepcji Prawa i Sprawiedliwości, i tego nic nie zmieni a alternatywność i lewackość to przeciw miastu działanie. Proste to i czytelne. Przyjadą też na dobrą imprezę ludzie z powiatu i sąsiedzi. Takie obiekty generują koszty ale też zarabiają. Inwestycja w sport, kulturę zwraca się potrójnie. Boisk dość, niech chłopiec z szalikiem, ubierze paltko jak mu zimno a nie cała społeczność ma partycypować w boisko z balonem. Hala sportowo-widowiskowa z boiskiem wielofunkcyjnym przy niej, według koncepcji radnych Prawa i Sprawiedliwości. Boisko może poczekać, tych mamy w bród, halę budować, budować halę.

 • Z granicy do -Nie bobrzyć, pegonić i płudolić-
  2021-10-20 23:49:46

  arrow

  Panie z ... dość wazelinowania PiSiorkom.

 • do ?
  2021-10-20 22:07:38

  arrow

  Po to związku sportowe pisma piszą aby ci i innym przypomnieć jakie tradycje i sukcesy w mieście mają zapasy i ciężary. I abyś w końcu pojął, że nie samą piłką kopaną łukowianie stoją! Obcy bardziej doceni, niż "swój" niby...

 • łukowiak
  2021-10-20 21:30:25

  arrow

  czy nasz Łuków kiedykolwiek dla wspólnego dobra jest w stanie mówić jednym głosem ??? czy dalej bedzie dobre to co moje-partyjne ???Boisko czy hala ??? byłem na turnieju piłki ręcznej - kibiców jak na lekarstwo, byłe na występach kabaretowych - okrojona widownia. Ale moim zdaniem problem jest bardziej złozony. Najpierw trzeba ZATRUDNIĆ ludzi co lubia swoja prace,chca pracować i chcą cos zrobić. Kiedy ŁOK zorganizował jakąś większa imprezę rozrywkową, jakiś koncert . jeżeli juz to raz w roku na dni Łukowa. WIEC JEŻELI W ŁUKOWIE NIE MA OSÓB DO ZROBIENIA CZEGOŚ TAM to co nam po boiskach, stadionach, halach. A lobbowanie w swoje prywatne biznesy naszych dzialaczy sportowych zawsze było. prosze niech osoby odpowiedzialne za jakiekolwiek działania wezmą sie za prace a wtedy zobaczymy, co jest nam naprawde potrzebne.

 • @kocham was
  2021-10-20 21:15:15

  arrow

  Udowodnij czyms swoja wypowiedź bo to że na grupie wewnętrznej wymysliliscie sobie taki przekaz i klikanie anonimów jeszcze o niczym świadczy . Odważnie podpisać się imieniem nazwiskiem i napisać nazwisko kto co gdzie . Trzeba mieć charakter o honor . Nie chcesz tutaj napsiz na FB oznacz i zrób coś w końcu coś madrego w końcu . Ryba

 • Łukowski miś
  2021-10-20 20:19:47

  arrow

  Przyszli, pogadali, pomądrzyli się. Ot, znawcy sportu i potrzeb środowiska sportowego. Kiedyś wybitni sportowcy, a teraz wybitni trenerzy. Ilu takich tam było? Kierujecie się swoim zacietrzewieniem, dwulicowością, aby tylko zabłysnąć w mediach. Ci co milczeli wiedzą o stokroć więcej niż krzykacze i pieniacze. A wiecie ilu trenerów jest zatrudnionych w Orlętach?! 21 ?! Litości! W zapasach pewnie dwoje trenerów i jeden w boksie. Pozostałych 18 (!) w piłce nożnej. Trzy lata temu było 6 szkoleniowców i także seniorzy grali w 4 lidze. Teraz pobierają od rodziców opłaty, żądają kolejnych boisk, a wyników nadal brak.

 • kocham Was i tak
  2021-10-20 20:10:14

  arrow

  Przepraszam że się wtrącam ale chamstwo prezentuje altetnatywna strona sporu politycznego zarówno w internecie jak i w miejscach pracy. Nie będę cytował słów jakich używają w stosunku do PiS ale to tego typu co krzyczały Julki i Lempart. Admin strony by tutaj tych cytatów nie puścił po prostu.

 • Poprzedniku
  2021-10-20 18:58:42

  arrow

  Jak Ty nie nawidzisz ludzi, gardzisz wszystkim innym co nie jest partyjne pisowskie . Ty nie chodzisz na zadne wydarzenia kulutrulane i spiortowe - nie umialbyms se odnalezc wsrod usmiechnietych ludzi . Klikasz klikasz i tyle . Dosc monopartii i takich ograniczonych glow

 • Nie bobrzyć, pegonić i płudolić
  2021-10-20 18:33:59

  arrow

  Hala widowiskowo-sportowa jest miastu potrzebna jak nowa nawierzchnia na Rurowej, niskie opłaty dla mieszkańców czy jakiekolwiek inwestycje dla miasta. Mamy boiska piłkarskie. Treningowe, historyczne orlentowskie czy pisowskie nad Krzną wraz z basenami i kortami. Potrzeba hali widowiskowo-sportowej z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, koszykówki, piłki siatkowej W hali takiej i piłkarze trenować w zimie mogą i urządzać wszelkiego rodzaju targi i imprezy. Maniek doskonale uchwycił problem prymitywnych krzesełek w jedynce, odwiecznego smrodu i brudu podczas koncertów, recitali, imprez masowych. W takiej hali musi być akustyka, kulturalna przestrzeń dla widzów, kibiców, sportowców i artystów. Opracowana była wizualizacja hali widowiskowo-sportowej, wraz z boiskiem wielofunkcyjnym no ale uczciwość, uczciwie i porządnie wszystko zastopowała. Hala widowiskowo-sportowa, z boiskiem i parkingami przy Parkowej nad Krzną. Burmistrzu trochę pokory i czas pochylić się nad pisowską koncepcją rozwoju miasta i jego potrzeb. Czas spokornieć bo i wianuszek gryzipiórków na etatach publicznych nie pomoże. Trzeba kontynuować pomysły Prawa i Sprawiedliwości to będzie po pierwsze uczciwe. Bez zacietrzewienia włodarza. Hala widowiskowo - sportowa dla Łukowa bez pludoizmów proszę.

 • Piłkarz
  2021-10-20 17:50:46

  arrow

  Dziękuję Panu Baranowskiemu za to że pochwalił Burmistrza Pludowskiego, że tej nie dopuścił do sprzedaży stadionu i że można będzie tam modernizować bazę sportową. To dla nas i kibiców ważne miejsce. szkoda że sam Radny Dolega nie powiedział nic co by wniosło konkretnego do dyskusji. Zrobił szum za sala a na spotkaniu poczytał Pisma i pogadał o Rykach. Jak dobrze że on już działa na swoim . Neich działa ale niech dalej nie grzebie w całym środowisku sportowym bo to tylko na minus wychodzi . Ogólnie ciekawe spotkanie choć zabrakło konkretnych decyzji

 • Widz
  2021-10-20 16:47:06

  arrow

  To jak byłyby zamocowane krzesełka na hali np na kabaret ? Trybuny na 1000 osób ? Odważnie tylko nienwiem bardzo po co.

 • europejka
  2021-10-20 16:42:56

  arrow

  Czy szanowni czytelnicy portalu Podlasie24 macie też takie wrażenie że burmistrzowi Płudowskiemu, Pogonowskiemu i Bobrowi po prostu nic się nie chce wysilić i zrobić? Ciągle tylko narzekają i marudzą. Takie chłopczyki wiecznie niezadowolone z życia i z siebie.

 • Ad do ?
  2021-10-20 16:11:32

  arrow

  Tyle że nikt na wczorajszą radę nie przyleciał z listami podparcia z PZPN a radny Dołęga zapewne na swoje zapotrzebowanie takie dostał i przedstawiał że niby prezesi Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów są zainteresowani. Taka różnica. Skoro piszą listy poparcia to niech się też dorzuca do inwestycji a jeśli nie to niech w sprawach naszego nie zabierają głosu.

 • pożyjemy zobaczymy
  2021-10-20 15:56:58

  arrow

  Przy tym burmistrzu ani hala ani żadne boisko z balonem nie powstaną.

 • Maniuś
  2021-10-20 15:48:37

  arrow

  Panie radny Okliński weż mi Pan powiedz dlaczego takie Ryki mogą i stać ich a my o wiele większe miasto i nas nie stać?Taki tokiem myślenia to nas kurła na nic nie stać.Widziałeś Panie ile ludzi było na kabaretach w jedynce na hali?Tylko śmiesznie wygladały te plastikowe krzesła.Co innego na hali z prawdziwego zdarzenia gdzie komfort ogladania jest o niebo lepszy.

 • Do roboty
  2021-10-20 13:39:32

  arrow

  Nie ma kibiców bo nie ma gdzie przychodzić. Przypomnę że na memoriał trybonia, mistrzostwa w ciężarach, mecze pokazowe SPR Lublin i siatkarskie przychodziły tłumy. Tylko gdzie mają teraz chodzić? Nie ma gdzie więc zamiast pegonić (nowy synonim - pozować, uśmiechać się do aparatu, wystawiać pierś po order) to weźcie się do roboty i zróbcie hale. Boisko też. Za to bierzecie kasę

 • Do roboty
  2021-10-20 13:39:01

  arrow

  Nie ma kibiców bo nie ma gdzie przychodzić. Przypomnę że na memoriał trybonia, mistrzostwa w ciężarach, mecze pokazowe SPR Lublin i siatkarskie przychodziły tłumy. Tylko gdzie mają teraz chodzić? Nie ma gdzie więc zamiast pegonić (nowy synonim - pozować, uśmiechać się do aparatu, wystawiać pierś po order) to weźcie się do roboty i zróbcie hale. Boisko też. Za to bierzecie kasę

 • Z.
  2021-10-20 12:03:12

  arrow

  Hala Rykach potrzebna a w Łukowie już nie?! Pseudo znawcy niech lepiej się nie wypowiadają, bo kompromitacją pachnie. I nie 25 mln. tylko 15.

 • do ?
  2021-10-20 11:42:02

  arrow

  a ile dorzucie PZPN do boisk ? po co takie debine argumenty

 • Jan
  2021-10-20 11:32:11

  arrow

  Ja tam widzę panów ,którzy lobbują aby ich prywatne szkółki piłkarskie i inne miały gdzie ćwiczyć i trenować ,a co dla tych dzieci co nie należą do żadnych szkółek piłkarskich i trenują za państwowe pieniądze rożne dyscypliny sportu ?

 • JWP
  2021-10-20 10:49:49

  arrow

  W pełni popieram Jarka Oklińskiego. Hala jest potrzebna jak wrzód na du... .6 lat temu mówiono o 25 mln.. Biorąc pod uwagę podwyżki materiałów budowlanych to w tej chwili koszt budowy przynajmniej się podwoi. Dużo tańszym rozwiązaniem byłoby pobudowanie na stadionie (na miejscu starych hal) pawilonu z salami do treningów na całej długości boiska. Wszystkie media w tym miejscu już są. Miejsca starczyłoby dla wszystkich. Do oglądania podnoszenia ciężarów czy zapasów nie potrzeba hali widowiskowej bo wasze popisy ogląda zawsze garstka widzów (w porywach 30-40 osób). Są to sporty niewidowiskowe. Są już czynione przymiarki do wycofania ciężarów (na razie) z Olimpiad. I dla kogo ta hala??

 • ?
  2021-10-20 10:18:41

  arrow

  Robercie Dołęga skoro prezesi Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów piszą pismo i popierają plan budowy hali widowiskowej to proszę powiedzieć ile do inwestycji dorzuci się Polski Związek Zapaśniczy i Polski Związek Podnoszenia Ciężarów? Jeśli nic to w jakim celu pisma i wtrącanie się w sprawy naszego miasta?

 • ?
  2021-10-20 10:03:10

  arrow

  Robercie Dołęga skoro prezesi Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów piszą pismo i popierają plan budowy hali widowiskowej to proszę powiedzieć ile do inwestycji dorzuci się Polski Związek Zapaśniczy i Polski Związek Podnoszenia Ciężarów? Jeśli nic to w jakim celu pisma i wtrącanie się w sprawy naszego miasta?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

29 lat Audycji Trzeźwiejących Alkoholików
2021-11-09 17:52:06 Kategoria:

Audycja Trzeźwiejących Alkoholików "Boże użycz nam pogody ducha" ma 29 lat. Nadawana jest na antenie Radia Podlasie od początku w niezmienionym kształcie. 11 listopada o...

więcej »


foto

Dobra karma dla kota — czyli jaka?
2021-11-29 12:26:41 Kategoria:

Koty są mięsożercami. Przy ich karmieniu należy więc zwracać uwagę na wysoki udział mięsa w karmie. Najlepiej byłoby, gdyby jej reszta składała się z warzyw....

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, starając się o kredyt hipoteczny?
2021-11-29 11:04:20 Kategoria:

Własne mieszkanie to marzenie wielu osób, w szczególności tych, które dopiero rozpoczynają dorosłe życie. Niemniej jednak sfinansowanie jego zakupu z oszczędności...

więcej »
foto

Jak dobrać szminkę do typu urody? Oto najważniejsze...
2021-11-25 08:01:14 Kategoria:

Dobrze pomalowane usta potrafią znakomicie dopełnić makijaż i sprawić, że czujemy się pięknie. Jednak uzyskanie zadowalającego efektu wbrew pozorom wcale nie jest takie...

więcej »
foto

Jaką kserokopiarkę wybrać do biura? Najlepsze...
2021-11-25 07:55:53 Kategoria:

W każdej firmie oprócz komputerów ważną rolę pełni także inny sprzęt, który pomaga w codziennych zadaniach. Kserokopiarki to urządzenia, bez których trudno stworzyć...

więcej »
foto

ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SZKOLENIE Z DOSKONALENIA...
2021-11-25 07:44:25 Kategoria:

Na Torze w Modlinie odbędzie się bezpłatne szkolenie z doskonalenia techniki jazdy. Miejsce szkolenia: Tor Modlin, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki ul. Gen. Wiktora Thommée 1.

więcej »
foto

XXIV Targi Rękodzieła Artystycznego, czyli pokaż nam...
2021-11-24 14:24:19 Kategoria:

Stare miejsce, nowi wystawcy, stara tradycja, nowe atrakcje. Spotykamy się po raz 24 na Targach Rękodzieła Artystycznego w Parku Handlowym Arche w Siedlcach. To wydarzenie...

więcej »
foto

Niezbędne akcesoria i sprzęty rolnicze, które możesz...
2021-11-24 10:33:13 Kategoria:

O wydajności gospodarstwa decyduje nie tylko nasz wkład czasu i pracy, ale także zakup odpowiednich sprzętów, które ułatwią nam wykonywanie codziennych zadań. Wiele...

więcej »
foto

„Bliżej Unii Europejskiej” - cykl audycji na...
2021-11-19 15:55:40 Kategoria: Wybierz kategorie

Na antenie Katolickiego Radia Podlasie ponownie rusza cykl audycji poświęconych Unii Europejskiej. Będzie można w nich usłyszeć o bieżących działaniach wspólnoty,...

więcej »

Łuków

w lewoListopad 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.11

Łuków: Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny na cmentarzu parafialnym Świętego Rocha

więcej »

ŁUKÓW, 01.11

Kwesta na łukowskim cmentarzu

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.11

Gmina Łuków: kolejna akcja szczepień przeciwko COVID-19

więcej »

ŁUKÓW, 02.11

Łuków: Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny na cmentarzu parafialnym Świętego Rocha

więcej »
3 4 5 6 7
8 9 10

ŁUKÓW, 10.11

Łuków: różaniec za Ojczyznę

więcej »

ŁUKÓW, 10.11

ŁOK: nadchodzi Moc Kultury

więcej »

ŁUKÓW, 10.11 17:30

ŁOK: nadchodzi Moc Kultury

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.11

Łuków: uroczysta sesja Rady Miasta

więcej »

ŁUKÓW, 11.11

ŁOK: nadchodzi Moc Kultury

więcej »

ŁUKÓW, 11.11

Gmina Wojcieszków: akcja poboru krwi

więcej »

ŁUKÓW, 11.11

Łukowskie obchody Święta Niepodległości

więcej »

ŁUKÓW, 11.11

Obchody 11 Listopada w gminie Łuków

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.11

ŁOK: nadchodzi Moc Kultury

więcej »

ŁUKÓW, 12.11

Kino Łuków: Moje wspaniałe życie

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.11

ŁOK: nadchodzi Moc Kultury

więcej »
14

ŁUKÓW, 14.11

ŁOK: nadchodzi Moc Kultury

więcej »
15 16 17 18 19 20

ŁUKÓW, 20.11

Łuków: spotkanie młodych

więcej »
21

ŁUKÓW, 21.11

Pchli Targ w Łukowie

więcej »
22 23 24 25 26 27

ŁUKÓW, 27.11

Łuków: nasze małe trudne sprawy

więcej »

ŁUKÓW, 27.11

Andrzejkowe Turnieje Szachowe w Łukowie

więcej »
28

ŁUKÓW, 28.11

Łuków: nasze małe trudne sprawy

więcej »

ŁUKÓW, 28.11

Andrzejkowe Turnieje Szachowe w Łukowie

więcej »
29 30

ŁUKÓW, 30.11

Gmina Łuków: Świąteczne Anioły

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje