R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dzień Dziecka w szkole w Cygance
2021-06-08 17:30:03 Artykuł czytany 34 razy


1 czerwca obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim włączył się w organizację tego wydarzenia w Szkole Podstawowej w Cygance.


W ramach promocji Dębskiej Sekcji ASG, Krystian Kwiatek oraz Jakub Świerczyński – uczniowie klasy mundurowej w LO w Sulejówku wprowadzili uczniów w podstawy Airsoft-u. Instruktorzy zaznajomili adeptów z zasadami dotyczącymi samej obsługi broni, zasad gry i wyposażenia każdego gracza. Chętni mogli dotknąć, potrzymać repliki broni krótkiej, broni automatycznej lub karabinka snajperskiego. Każdy mógł spróbować swoich sił strzelając do tarczy lub pokonując sprawnościowy tor przeszkód nacechowany militarnymi zadaniami.

Zorganizowany został także Pierwszy Szkolny Turniej w Bubble Football.

Zasady tej gry są bardzo zbliżone do gry w klasyczną piłkę nożną, z tym jednak wyjątkiem, że zawodnicy umieszczeni są wewnątrz przezroczystych dmuchanych kul. Celem graczy jest zdobycie gola, natomiast próbują tego dokonać biegając wewnątrz wspomnianych kul. Spektakularnych zderzeń, obrotów i wywrotek między graczami nie brakował ale towarzyszyły  im uśmiechy i radosne okrzyki kibiców i samych graczy. Zawody odbywają się bez zagrożenia dla zdrowia i kondycji uczestników- kule doskonale amortyzowały każdy upadek. Do udziału w rozgrywkach zgłosiły się trzy drużyny. Koordynatorem turnieju był dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim Rafał Wtulich.    

Po emocjonującym finale nastąpiło wręczenie upragnionych trofeów, ufundowanych ze środków Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim. Pamiątkowe medale zwycięzcom wręczył Wójt Gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, Skarbnik Gminy Maria Wojciechowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Cygance Małgorzata Wachowicz oraz Dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich.
----------------
Od czerwca w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Cygance rozpocznie działalność sekcja ASG, w szeregi której będzie można wstąpić.

Szkoła organizuje także w trakcie tegorocznej letniej przerwy szkolnej półkolonie. Zorganizowane zajęcia w godz. 8-16 nacechowane sportem ale i nie tylko, odbywać się będą w hali sportowej w Dębem Wielkim. Atrakcji podczas 4 - tygodniowych turnusów na pewno nie zabraknie: ASG, Bubble Fotball, wycieczki rowerowe, samoobrona, zajęcia z K-B, piłki nożnej, tenisa stołowego.
Więcej info na FB GOSiR Dębe Wielkie.  
WIĘCEJ ZDJĘĆ ZOBACZYSZ
TUTAJ

inf. pras [ja]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na antenie Katolickiego...
2021-07-30 14:39:00 Kategoria:

Zapraszamy słuchaczy do towarzyszenia pielgrzymom za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. Na trasie 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę będą obecni...

więcej »


foto

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC?
2021-07-31 21:03:07 Kategoria:

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC? Samochód nie musi być własnością jednej osoby. Prawa do niego równie dobrze mogą mieć zarówno nasi...

więcej »
foto

3 aktywności na świeżym powietrzu, na które warto...
2021-07-29 12:33:00 Kategoria:

Ruch na świeżym powietrzu do podstawa do dbania o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Warto zamienić ściany klubów fitness na plener - widoki są przede wszystkim...

więcej »
foto

Kształcimy w zawodach, w których jest praca
2021-07-27 06:54:00 Kategoria:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach jest placówką oświatową Samorządu Województwa Mazowieckiego. W skład Centrum wchodzą: Medyczna Szkoła...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoSierpień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIŃSK MAZ., 01.08

Mrozy: wspólne śpiewanie (nie)zakazanych piosenek

więcej »
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje