Siemiatycze

Dwie osoby zginęły w piątek na podlaskich drogach

Region Sob. 28.10.2023 10:12:29
28
paź 2023

Do licznych zdarzeń drogowych doszło w piątek, 27 październikach na podlaskich drogach. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na terenie gminy Siemiatycze. Chwilę po godz. 10.00 Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DW692 w miejscowości Korzeniówka Duża (trasa Dziadkowice - Drohiczyn). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na skrzyżowaniu dróg kierujący Kią nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy Forda. W wyniku zdarzenia 81-letni kierowca Kia zginął. Przez kilka godzin droga była zablokowana.

Nie była to jedyna śmiertelna ofiara piątkowych zdarzeń drogowych. 48-letnia kobieta zginęła w piątek rano w wypadku w okolicach Racewa koło Sokółki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-latek kierujący Volkswagenem potrącił kobietę na drodze serwisowej. Zginęła na miejscu.

Około 8.40 dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych przy ul. Aleja Legionów. Kierujący Oplem, jadąc w kierunku centrum nie zauważył przechodzącego przez przejście nastolatka w wyniku czego doszło do potrącenia. Pieszy został zabrany do szpitala.

Tuż przed godz. 13.00 dyżurny wysokomazowieckiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Lubowicz Kąty (gmina Klukowo). Tu wstępnie ustalono, że 26-letni kierowca Toyoty na skrzyżowaniu dróg nie zastosował się do znaku STOP w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadącego Volkswagena, którym podróżował 63-latek. Do szpitala przetransportowano pasażera Toyoty oraz kierowcę Volkswagena.

Jesień to wyjątkowa pora roku, która wymaga od kierowców szczególnej ostrożności, stąd apele policji o ostrożność na drogach. Opady deszczu, szybko zapadający zmrok i poranne mgły, to nieodłączne elementy jesiennej aury. Zmienne warunki atmosferyczne w połączeniu z nieostrożnością, czy drogową brawurą mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków.Źródło: Podlaska Policja,
Foto: KPP Siemiatycze


POBIERZ APLIKACJĘNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.