Garwolin

Garwolin: publiczna manifestacja wiary

08
cze 2023

Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło w procesji eucharystycznej, która odbyła się podczas obchodów uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. To publiczna manifestacja wiary w żywą obecność Jezusa w Eucharystii.

Procesja Bożego Ciała uświadamia nam, że w tej wędrówce przez życie nie jesteśmy sami, że Jezus przyszedł na nasze drogi i uczynił je swoimi drogami. Został z nami w Najświętszym Sakramencie, aby poprowadzić nas do obiecanego wiecznego życia, które jest dla nas osiągalne tylko przez Niego. Po Mszy św. odprawionej o godz. 10:00, ulicami miasta wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem. Chrystus w Najświętszym Sakramencie opuszcza świątynię i idzie z nami ulicami miasta tam, gdzie zazwyczaj tętni codzienne życie. Idzie między domami, obok sklepów, urzędów. To taki moment, kiedy przestrzeń powszedniego życia zostaje wyrwana ze swej codzienności i na chwilę uświęcona. Przypomnienie, że jest coś więcej niż sprawy doczesne. Procesja zatrzymywała się przy ołtarzach wykonanych przez Wspólnotę Neokatechumenalną, garwolińskich strażaków- ochotników, harcerstwo katolickie i rzemiosło. Podczas kazania ks. prałat Ryszard Andruszczak mówił, że dziś Chrystus przeszedł ulicami Garwolina. - Wyszliśmy razem z nim, by wyrazić naszą wiarę i miłość, by zawierzyć Mu siebie i wszystkich tych, którzy są bliscy naszemu sercu. W szczególny sposób dzisiaj patrzymy na tą hostię w monstrancji. To w tej odrobinie chleba widzimy żywego i prawdziwego Pana, który przychodzi, by widzieć nasze życie, by wziąć je na siebie i przytulić do swojego serca i zmienić, by było lepsze i piękniejsze – artykułował ks. Ryszard i dodał, że przyszliśmy wyznać naszą wiarę, że „potrzeba nam takiej procesji, jak Polska długa i szeroka, by na nowo stała się wolna, bo kolejny potop nadciąga, potop nienawiści, braku szacunku człowieka do człowieka, upadku moralności, upadku kultury”. - To dzieje się na naszych oczach, wydzieranie Boga z serc młodych, potrzeba nam wołania, potrzeba nam krzyku do Boga: „Święty mocny, święty nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami...”- podkreślał kapłan.

W procesji wzięły udział tłumy młodych ludzi, co jest dobrym prognostykiem wobec ataku na Kościół ze strony różnych lewackich i nie tylko ugrupowań.
Uroczystość uświetniła orkiestra dęta OSP Garwolin, chór parafialny i harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Skauci Europy, strażacy i wiele innych stowarzyszeń katolickich oraz dziewczynki sypiące płatki kwiatów. Porządek na ulicach zabezpieczali policjanci i strażacy.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Maria Czw. 08.06.2023 11:35:27

MARYJO, prowadź nas. Broń nas od tuskowych pobratymców .

strażak Pt. 09.06.2023 10:24:53

Nasz druh Tomasz zawsze na posterunku.

Najnowsze informacje

Facebook