Kościół

Misje Ewangelizacyjne w parafii Ducha Świętego w Siedlcach

Siedlce Czw. 04.07.2024 14:43:39
04
lip 2024

W dniach 23-30 czerwca w parafii Ducha Świętego w Siedlcach odbyły się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne, które poprowadzili ks. Jacek Sereda i ks. Andrzej Sochal.

Podczas misji parafianie wsłuchiwali się w Słowo Boże, adorowali Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, podejmowali akty pokutne, wyrzekali się zła, adorowali krzyż. Codzienne modlitwy: koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec, Apel Jasnogórski wzmacniały wiarę i jednoczyły zgromadzonych.

Uczestnicy misji uroczyście wybrali Jezusa Chrystusa za Pana i Zbawiciela i przyjęli akt zawierzenia: „Jezu Ty się tym zajmij”. Zewnętrznym znakiem było poświęcenie i nałożenie przez kapłana wiernym krzyżyków i medalików.

Parafia przeżyła czas nawiedzenia świętych znaków: kopii obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwii bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Ostatni dzień poświęcony był wspólnocie parafialnej, jako miejscu rodzenia i dojrzewania wiary i miłości. Małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską. Na Eucharystii kończącej czas misji, poświęcono krzyże domowe i pożegnano obraz MB Kodeńskiej i relikwie bł. Męczenników Podlaskich. Każda rodzina na pamiątkę tego świętego czasu otrzymała obraz Jezusa Miłosiernego.


Inf. Parafianie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.