Międzyrzec Podlaski

Nowy odcinek autostrady przebiegnie przez Łukowisko. Co na to mieszkańcy?

Region Pt. 12.05.2023 12:01:02
12
maj 2023

W czwartek, 11 maja w Łukowisku odbyło się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy autostrady A2 na odcinku Siedlce - Łukowisko. Mieszkańców głównie interesowało to jakiej wysokości odszkodowania otrzymają i kiedy to nastąpi.

Przed rozpoczęciem budowy kolejnego odcinka autostrady A2 wykonawcy czekają na decyzję ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Decyzję ZRID wyda Wojewoda Mazowiecki. Może to nastąpić już w czerwcu bieżącego roku.

Podczas czwartkowego spotkania właściciele gruntów i posesji, przez które przebiegać będzie autostrada pytali przede wszystkim kiedy i jakie otrzymają odszkodowania. Do dnia dzisiejszego nie otrzymali odpowiedzi na to pytanie, w związku z czym nie wiedzą ile mają czasu, aby przygotować się do budowy. W takiej sytuacji jest m.in. Tadeusz Jaszczuk z Łukowiska.

- Jestem do usunięcia. Na mojej posesji powstanie węzeł Łukowisko. Nikt mi nie mówi kiedy to będzie. Posiadam 15-hektarowe gospodarstwo. Zajmuję się hodowlą bydła. Posiadam sprzęt rolniczy, murowane budynki... Wszystko da się sprzedać, ale z czego żyć? - mówi Tadeusz Jaszczuk.

Relację dźwiękową z wydarzenia przygotował Sławomir Karczewski.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.