Podsumowanie działań „Trzeźwość”
lip 2024
Ponad trzy tysiące sprawdzeń stanu trzeźwości, dziesięciu kierujących „na podwójnym gazie” i pięć zatrzymanych praw jazdy. To efekty pracy łukowskich policjantów w trakcie wczorajszych działań „Trzeźwość”.
29 lipca na terenie całego województwa lubelskiego policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Ich głównym celem było sprawdzanie stanu trzeźwości, jak największej liczby kierujących pojazdami. Przez cały dzień, w różnych miejscach, mundurowi kontrolowali poruszających się po ulicach uczestników ruchu drogowego. W działania aktywnie włączyli się też policjanci z Łukowa, Adamowa i Stoczka Łukowskiego.Minionej doby policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad trzech tysięcy kierujących pojazdami. Niestety znów zatrzymali kierowców „na podwójnym gazie”. Dziesięć osób jechało po drodze nie zważając na to, że wcześniej spożywali alkohol. Pięć z nich straciło już prawo jazdy. Wśród nich był też 49-latek, który kierując Oplem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Bardzo szybko okazało się dlaczego. Zatrzymany mężczyzna miał niemal promil alkoholu w organizmie. Natomiast ponad promil alkoholu w organizmie miał mieszkający w Łukowie 29-latek. Mężczyzna około północy kierując swoja osobówką na ulicy Wojska Polskiego stracił panowanie nad swoim autem i uderzył w krawężnik. Jego auto odholowano na parking strzeżony, a on spędził noc w policyjnej celi.
Wkrótce każdy z zatrzymanych kierujących „na podwójnym gazie” usłyszy zarzuty, a ich spawy znajdą swój finał w sądzie.
Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego.
asp. szt. Marcin Józwik
1 komentarze
Pełen sukces. Ile było w tym czasie wypadków, kolizji. Ilu nietrzeźwych brało w nich udział? 3 promile wśród przebadanych plus odpowiedź na postawione pytania. Nie pochwalam nietrzeźwości, ale trzeba patrzeć globalnie a nie wyrywkowo chwalić się statystykami, które w ogólnym rozrachunku mają znikomy wpływ ma całokształt. Proszę o przedstawienie sił i środków w zestawieniu do efektów. Statystycznie co do ilości pojazdowni zwierząt leśnych w porównaniu do nietrzeźwych nie mówię o pijanych kierujących, kto powoduje więcej kolozji i wypadków. Proszę o zestawienie i wtedy dyskutujmy, chwalmy się sukcesami itd. Dla mnie czysta hipokryzja. Zrobili swoje a ogłaszają sukces. Policjant w Warszawie choć pijany wcale nie spowodował kolizji z latania, niebon kierował. Swojego nie złapali tylko musiał przydzwonić w latanie? Gdzie ta skuteczność?