Łuków

Podsumowanie zajęć Międzynarodowego Programu Edukacyjnego FAST HEROES w łukowskiej „Czwórce”

Region Czw. 25.05.2023 13:20:13
25
maj 2023

Uczniowie klasy Ic i Id ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie przystąpili do Międzynarodowego Programu Edukacyjnego FAST HEROES 112, by poznać sposoby radzenia sobie w sytuacji, gdyby nasi starsi opiekunowie potrzebowali specjalistycznej pomocy medycznej.

Zajęcia poprowadziła pani Marzenna Grzejdak. Ich celem była edukacja dzieci w zakresie przeciwdziałania udarom mózgu oraz umiejętność rozpoznawania objawów i przeprowadzenie koniecznych działań ratujących ludzkie życie w zaistniałych nagłych sytuacjach.

Kampania Bohaterów Załogi FAST wykorzystuje entuzjazm uczestników programu do nauki przez zabawę i dzielenia się zdobytymi informacjami z najbliższymi z rodziny: rodzicami, dziadkami. Wszystko po to, aby zwiększyć ich świadomość o objawach związanych z udarem mózgu.

Program składał się z pięciu spotkań w każdej klasie. W każdym tygodniu uczniowie poznawali jednego z bohaterów ZAŁOGI FAST, który pomagał im w prosty i przystępny sposób zdobyć wiedzę na temat konkretnego objawu udaru mózgu.

Uczniowie obu klas bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, przygotowali wspólnie z rodzicami w domu stroje, wykonali prace plastyczne i przekazywali zdobytą wiedzę swoim bliskim.

Uczniowie łukowskiej „Czwórki” wzięli również udział w Rankingu Liderów, by zostać najlepszym Bohaterem Załogi FAST w kraju i na świecie. Wynik jest imponujący, szkoła otrzymała 3. miejsce w Polsce, a 65. w świecie zdobywając 372 418 punktów za edukowanie swoich rodziców w Centrum Dowodzenia i za wykonywanie zadań zawartych w e-bookach, ustanawiając osobisty rekord w grach interaktywnych. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie z klasy Ic: Nikodem Mateńko 45 257, Ignacy Lisiecki 34 785 oraz Emilia Plewka 13 318 punktów.

Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali certyfikat dla wychowawcy i całej klasy, a także każdemu uczniowi wręczono karty członkowskie BOHATERÓW ZAŁOGI FAST 112.


Marzenna Grzejdak

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.