Łuków

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach i przy cmentarzach

Region Pon. 30.10.2023 07:01:59
30
paź 2023

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. W tym szczególnym okresie na drogach powiatu łukowskiego pojawi się więcej policyjnych patroli. Wprowadzone też zostaną czasowe zmiany organizacji ruchu.

Jak co roku w Łukowie nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu na ul. 700-lecia. Wprowadzone tam zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto pojawi się znak ostrzegawczy „INNE NIEBEZPIECZEŃSTWA” z tabliczką „PIESI”.

W miejscowości Jedlanka na drodze krajowej 76 na wysokości cmentarza po jego przeciwnej stronie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Po stronie cmentarza będzie znak ostrzegawczy „INNE NIEBEZPIECZEŃSTWA” z tabliczką „CMENTARZ”.

Mundurowi apelują też do pieszych, aby na każdy popołudniowy i wieczorny spacer zabierali odblaski. Używanie elementów odblaskowych powinno być naturalne - to nie tylko obowiązek prawny, ale także obowiązek dbania o życie własne i innych.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo przede wszystkim zależy od nas samych. Dlatego zadbajmy o prawidłowy stan techniczny i oświetlenie pojazdów, elementy odblaskowe dla pieszych, przemyślmy trasę i zaplanujmy czas przeznaczony na podróż.

informacja i zdjęcie: asp. szt. Marcin Józwik KPP Łuków

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.