Siemiatycze

Policyjne ostrzeżenia i zmiany w organizacji ruchu w Siemiatyczach

Region Pon. 30.10.2023 10:48:34
30
paź 2023

Przełom października i listopada, to czas, gdy większość z nas odwiedzi groby swoich bliskich. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, czasami nawet setek kilometrów. Tradycyjnie już siemiatyccy policjanci w tych dniach dbać będą o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W związku ze zbliżającymi się świętami, można spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Najbardziej odczuwalny i uciążliwy będzie on w rejonach cmentarzy i trasach wjazdowych i wyjazdowych. Funkcjonariusze drogówki jeszcze raz przypominają podstawowe zasady, o których każdy kierowca powinien pamiętać, zanim wybierze się w podróż.

Po pierwsze - należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Szczególnie w tych dniach, kiedy ruch jest znacznie większy, istotne jest, aby utrzymywać niezbędny odstęp miedzy pojazdami. Przypominamy też o konieczności włączenia świateł mijania. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu. To wszystko ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Po drugie - pamiętajmy, aby przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdzić stan techniczny naszego samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek.

Po trzecie - zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe. W tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia. Dotyczy to szczególnie rejonów wokół cmentarzy. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci ruchu drogowego i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować.

Policja apeluje też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Bardzo ważne dla tej grupy użytkowników dróg jest także noszenie elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają ich widoczność na drodze, a co za tym idzie bezpieczeństwo.

UWAGA - zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza w Siemiatyczach!

Siemiatyccy policjanci informują, że w rejonie cmentarza parafialnego przy ul. Powstania Styczniowego w Siemiatyczach nastąpi zmiana organizacji ruchu. W dniach od 31 października do 2 listopada na ulicy Rogińskiego będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy na odcinku od ulicy Ciechanowieckiej do ulicy Powstania Styczniowego. Obowiązywać będzie zakaz wjazdu na ulicę Rogińskiego od strony ulicy Powstania Styczniowego.Źródło: KPP Siemiatycze
Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.