Biała Podlaska

Postępy przy budowie autostrady w powiecie bialskim

Region Pon. 17.04.2023 12:10:05
17
kwi 2023

Budowa autostrady A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej i dalej do granicy państwa trwa. W powiecie bialskim najbardziej zaawansowane są prace na odcinku Swory – Cicibór Duży. Odcinek obejmuje 14 km autostrady o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Choć w ostatnim czasie prace nieco zwolniły to zadanie jest realizowane. Powstający odcinek Swory – Cicibór Duży (węzeł Biała Podlaska) jest gotowy w 35 procentach. Docelowo maja powstać Miejsca Obsługi Podróżnych w miejscowości Kolonia Sitnik, węzeł Biała Podlaska na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 811 i obwód drogowy z budynkiem administracyjno-socjalnym i budynkami towarzyszącymi.

Jak informuje GDDKiA w ostatnim czasie wykonywane były m. in.: roboty ziemne w zakresie układania linii kablowej, wykonanie warstwy betonu osłonowego na izolacji z papy dla przepustów, montaż zbrojenia ław fundamentowych.

Na zdjęciach można zobaczyć prace w miejscowości Sitnik zaś na filmie to miejsce budowy węzła Biała Podlaska. Zgodnie z umową, trasa ma być gotowa w październiku 2024 r.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.