Region

Rodzice wystawili spektakl dla dzieci /ZDJĘCIA, FILMY/

Siedlce Wt. 30.05.2023 13:03:47
30
maj 2023

Zazwyczaj tworzą widownię i podziwiają swoje pociechy w aktorskich wcieleniach. Tym razem role się odwróciły. Rodzice wystąpili na scenie, a dzieci obserwowały ich sceniczny debiut. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka 29 maja na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce rodzice dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 22 w Siedlcach wystawili dla swoich pociech „Kopciuszka”.

Występ rodziców poprzedził pokaz iluzjonisty Mateusza Zalewskiego. Od samego początku artysta nawiązał dobry kontakt z młodą widownią. Do prezentacji poszczególnych sztuczek zapraszał małych pomocników, których wybierał spośród publiczności. Nie było to łatwe zadanie - każde dziecko chciało zostać asystentem magika. Przedszkolaki z uwagą śledziły każdy ruch artysty. Niedowierzanie i okrzyki zachwytu pojawiały się w kulminacyjnych momentach pokazu. Iluzjonista wprowadził wszystkich w radosny nastrój.

Kolejnym punktem programu był spektakl „Kopciuszek”. Pojawienie się pierwszych postaci na scenie wywołało niemałe poruszanie wśród widowni. A wszystko to za sprawą imponujących strojów oraz sugestywnej gry aktorskiej.  Nie zabrakło rekwizytów charakterystycznych dla prezentowanej baśni. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć rodziców w zupełnie nowej odsłonie. Mali odbiorcy entuzjastycznie reagowali na widok swoich bliskich na scenie i emocjonalnie komentowali wypowiadane przez nich kwestie. Losy tytułowego Kopciuszka dzieci śledziły z zapartym tchem, żywiołowo reagując na zabawne momenty. Po zakończeniu spektaklu długo nie milkły brawa.

Sztukę wyreżyserowała Jadwiga Guziakiewicz.

W przedstawieniu wystąpili:

Macocha: Beata Szmurło
Kopciuszek: Katarzyna Głuchowska
Haneczka: Hanna Sienkiewicz-Kaya
Basieńka: Barbara Jastrzębska
Herold: Damian Wierzbicki
Mieszczanin: Paweł Ołowski
Mieszczka: Anna Piechura
Lodziarz: Sebastian Duda
Sąsiadka: Emilia Ciszak
Ochmistrz: Paweł Kasperowicz
Królewicz: Michał Iwanowski
Strażnik: Marcin Chomicz
Król: Kamil Jastrzębski
Królowa: Iwona Guziakiewicz - Rymuza
Panna Adela ze Srebrnego Strumyka: Agnieszka Żydowicz-Chomicz
Szlachcianka Fryderyka: Martyna Tajak
Panna Anna córka złotnika: Kinga Jurek
Panna Jola spod Mądralina: Anna Nowińska
Hrabianka Klementyna: Aneta Janas
Panna Alina córka dworzanina: Katarzyna Strzałek
Kasztelanka Helena: Justyna Kasperowicz
Księżniczka Telimena: Agnieszka Rybak
Dwie Panny Doroty: Ewelina Patej i Magdalena Ambroziak
Narrator: Artur Ostrowski
Koordynacją dźwięków zajął się Krzysztof Bednarczyk

Rodzice pokazali się także w odsłonie wokalnej i tanecznej. Agnieszka Durka stworzyła trio z młodymi i zdolnymi wokalistkami.  Zaśpiewały utwór “Chcę być Kopciuszkiem”. Przejmująca interpretacja utworu z musicalu "Metro" wprowadziła niepowtarzalną atmosferę.  Występ publiczność nagrodziła długimi oklaskami.

Następnie sceną zawładnął zespół taneczny „Miśki Number 5”. Dynamiczny taniec spotkał się entuzjastyczną reakcją publiczności. Układ choreograficzny zrobił tak duże wyrażenie, że nie obyło się bez bisu. Wystąpili: Aneta Janas, Joanna Kabacińska, Anna Kruk, Mariusz Kruk, Magdalena Ołowska, Iwona Paziewska, Daniel Paziewski, Agnieszka Rybak, Hanna Sienkiewicz-Kaya, Beata Szmurło, Martyna Tajak, Ilona Wierzejska i Agnieszka Żydowicz-Chomicz. Rodziców do występu przygotowała Anna Kruk.

Beata Bentkowska
, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 22 w Siedlcach podziękowała rodzicom za przygotowanie imponującego widowiska, a dzieciom i dziadkom za obecność oraz entuzjastyczne reakcje. Słowa uznania skierowała także do Jadwigi Guziakiewicz.
Na koniec na najmłodszych czekała niespodzianka – losowanie nagród.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na renowację przedszkolnego placu zabaw.


Js

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mańka Wt. 30.05.2023 12:41:18

Super pomysł! Brawa dla Rodziców! Niektóre dyrekcje z innych placówek mogłyby wziąć przykład i również bardziej zaangażować się w integrowanie rodziców i dzieci czerpiąc z tego korzys dla dzieci, jak w tym przypadku. Naprawdę super. Przedszkole idzie do przodu z duchem czasu, bo niektóre niestety eh....