Łuków

Sławomir Skwarek: „Nikt nie broni samorządom dofinansowywać nauczycielskich pensji”

04
wrz 2023

Poseł PiS Sławomir Skwarek w rozmowie z Radiem Podlasie komentował bieżące wydarzenia polityczne, a także zbliżającą się datę wyborów parlamentarnych. W audycji O Tym Się Mówi u Marcina Jabłkowskiego nawiązał również do nauczycielskich pensji.

Marcin Jabłkowski pytał między innymi co z podwyżkami dla nauczycieli w kontekście zapowiadanej na przyszły rok podwyżki płacy minimalnej. Zdaniem naszego gościa, jest to temat, który będzie potrzebował dodatkowej analizy i wypracowania odpowiednich rozwiązań. Jak powiedział, w tej sprawie będzie na pewno pracowało ministerstwo edukacji.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że za pensje nauczycieli nie odpowiadają jedynie władze krajowe, ale również samorządowe. Przypomniał, że jeszcze jako wójt gminy Adamów wprowadził dodatki dla nauczycieli i zachęcił, aby inni samorządowcy poszli w tym kierunku.

Poseł Skwarek w audycji O Tym Się Mówi podkreślał również znaczenie bezpieczeństwa naszego Kraju. Jak powiedział, obecnie najważniejsze jest bezpieczeństwo militarne, o które dbają rządzący dokonujący zakupów nowoczesnego sprzętu wojskowego. Zdaniem rozmówcy Marcina Jabłkowskiego, kiedy będziemy bezpieczni militarnie, łatwiej będzie myśleć o innych aspektach bezpieczeństwa.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

5 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
ewa ta Pon. 04.09.2023 13:11:47

a u nas w niedziele na obiad był rosół.

Jest taki dowcip. Sob. 09.09.2023 03:44:36

Posłowi PiS biblioteka spłonęła. Obie książki mu się spaliły. Jedna jeszcze nie pokolorowana .

Nina baba Czw. 07.09.2023 17:20:34

Zaponial jak będąc wójtem gminy Adamów nie mógł zabrać nauczycielom dodatku mieszkaniowego i wypłacał tylko 1zl.

pamiętam Śr. 06.09.2023 07:07:03

Piątka Kaczyńskiego . No to pa !

Belferka Wt. 05.09.2023 03:19:39

Za pensje nauczycieli odpowiadają władze krajowe i władze samorządowe. Ale i jedne i drugie maja nauczycieli w d.pie. Belfer zawsze był dziadem ekonomicznym i chyba tak pozostanie. Kto mądry to nie podejmuje profesji nauczyciela. W szkołach zostali już chyba sami nieudacznicy?? Poseł Skwarek jest tego przykładem, że uciekł z tego zawodu. A teraz łatwo komuś radzić, bo syty głodnemu nie uwierzy??