Łosice

Uroczystości upamiętniające 100. rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Szpakach

Region Niedz. 21.05.2023 23:12:29
21
maj 2023

Strażacy ochotnicy ze Starych Szpaków już od wieku realizują swoją misję, niosąc pomoc wszystkim tym, którzy jej potrzebują. W niedzielę, 28 maja zapraszają do wzięcia udziału w oficjalnych obchodach wyjątkowego jubileuszu – 100-lecia istnienia jednostki, pod sztandarem której bezinteresownie służą lokalnej społeczności.

Wydarzenie rozpocznie się od przybycia na plac przy remizie w Starych Szpakach delegacji okolicznych strażnic. Następnie, o godz. 10:45 odbędzie się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych oraz pododdziału pożarniczego w towarzystwie orkiestry strażackiej do Diecezjalnego Sanktuarium Świętego Józefa w Starych Szpakach.

Na godz. 11:00 zaplanowano Mszę Świętą w intencji wszystkich druhów, świętujących rocznicę. Po Eucharystii, o godz. 12:30 jej uczestnicy przejdą na plac przed siedzibą OSP Stare Szpaki, gdzie będzie mieć miejsce dalsza część.

O 13:00 wybrzmi uroczysty apel, nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej, a najbardziej zasłużeni dla OSP Stare Szpaki strażacy, udekorowani zostaną medalami. Po ceremonii wręczenia odznaczeń będzie czas na przemówienia okolicznościowe.

O 14:00 zaprezentują się: zespół ludowy Marysieńki oraz strażacka orkiestra dęta.

O 15:00 uroczystości dobiegną końca, a około godz. 15:10 w sali bankietowej Domu Strażaka w Starych Szpakach rozpocznie się poczęstunek.

Partnerami wydarzenia są: Samorząd Województwa Mazowieckiego i Gmina Stara Kornica. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.