Siemiatycze

W Siemiatyczach powstaje zaplecze budowy odcinka S19

Region Czw. 25.05.2023 07:40:01
25
maj 2023

Wykonawca inwestycji na odcinku S19 Malewice-Chlebczyn rozpoczął przygotowania do budowy. W rejonie przyszłego węzła Siemiatycze Północ ruszył montaż obiektów zaplecza inwestycji.

Jest to etap przygotowania do robót budowlanych. Ponad 25-kilometrowy fragment trasy Via Carpatia, komunikującej północ z południem Polski zrealizuje w systemie projektuj i buduj turecka firma Kolin. Koszt inwestycji to około 665,2 mln zł. Rozpoczęcie robót planowane jest w okresie letnim, po wydaniu przez wojewodę podlaskiego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

W ramach przygotowań do robót wykonawca przystąpił do budowy zaplecza inwestycji. Usytuowanie biur, magazynów, budynków dla pracowników i obsługi kontraktu w jednym, dogodnym logistycznie miejscu ma na celu sprawną organizację robót, szczególnie w okresie ich największego natężenia oraz łatwiejszą komunikację w obrębie terenu budowy.

Odcinek drogi ekspresowej S19 Malewice - Chlebczyn ominie od zachodu Siemiatycze, wyprowadzając ruch tranzytowy z miasta oraz przekroczy dolinę Bugu estakadą. Pełne skomunikowanie terenu mają zapewnić drogi dojazdowe, 22 obiekty inżynierskie, a także dwa węzły - Siemiatycze Północ na skrzyżowaniu S19 z drogą wojewódzką nr 690 oraz Siemiatycze Południe na skrzyżowaniu z DK62 w kierunku Drohiczyna i Sokołowa Podlaskiego.

Budowa kolejnego odcinka S19 ma przyczynić się do poprawy infrastruktury drogowej, usprawnienia połączeń tranzytowych i lokalnych, rozwinięcia lokalnej gospodarki i zwiększenia atrakcyjności regionu dla inwestorów poprzez jego lepsze skomunikowanie. Zapewniające płynność i postęp robót zaplecze budowy stwarza także nowe możliwości dla lokalnych przedsiębiorców.Źródło: GDDKiA Białystok
Foto: ABol
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
sebax Niedz. 28.05.2023 14:08:36

o fajnie dobrze wiedziec bo troche stali na budowe potrzebuje