Sokołów

Waldemar Kraska: Nie powinniśmy obawiać się „choroby legionistów”

04
wrz 2023

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Podlasie zapewnił, że nie ma powodów do nadmiernego niepokoju w związku z wykrytą na Podkarpaciu ogniska legionellozy. W audycji O Tym Się Mówi komentował również sytuację polskiej służby zdrowia.

Gość Marcina Jabłkowskiego podkreślił, że choroba legionistów powinna już zanikać. Jak powiedział, jej rozwojowi służyły wysokie temperatury otoczenia, a także przestarzała infrastruktura kanalizacyjna. Teraz synoptycy zapowiadają niższe temperatury, a liczba zachorowań zaczyna spadać. Wiceminister zwrócił również uwagę na ogłoszony w poniedziałek program Rządu „Bezpieczne osiedle”, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie do wymiany infrastruktury kanalizacyjnej.

Komentując sytuację w służbie zdrowia, Waldemar Kraska podkreślał ilość środków, jakie w ostatnich latach trafiły do systemu. Przyznał jednocześnie, że potrzeba jest kolejnych działań, które usprawnią opiekę nad pacjentami, czego przykładem są pilotowane przez niego onkologia i kardiologia.

Wiceminister Kraska w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim wyraził również zadowolenie z powodu uruchomienia w Siedlcach kierunku lekarskiego na lokalnej uczelni. Odpowiadając na głosy powątpiewające w jakość kształcenia w małym ośrodku, gość Radia Podlasie powiedział, że Uniwersytet w Siedlcach dysponuje i z każdym rokiem będzie dysponował coraz lepszą bazą. Wśród nowości wymienił między innymi szykujące się do uruchomienia w niedługim terminie prosektorium.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.