Międzyrzec Podlaski

Wielka manifestacja wiary w Boga w Międzyrzecu

08
cze 2023

Kilka tysięcy wiernych z dwóch największych międzyrzeckich parafii św. Mikołaja i św. Józefa wzięło udział w procesji ulicami miasta w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesja do czterech ołtarzy rozpoczęła się w kościele św. Mikołaja.

Pierwszy ołtarz znajdował się przy ul. Pocztowej. Drugi przy krzyżu jubileuszowym u zbiegu ulic Warszawska – Lubelska. Te ołtarze przygotowała parafia św. Mikołaja. Następnie wierni udali się na teren parafii św. Józefa. Trzeci ołtarz był przy ul. Warszawskiej a czwarty przy Pomniku Papieża Polaka na Placu Jana Pawła II. To była manifestacja wiary w Boga.

- Mogliśmy dzisiaj w tej procesji wyznać wiarę w tak bardzo licznej wspólnocie jedności Kościoła. Przyjść i zawierzyć się Chrystusowi, bo to cel dzisiejszego święta. Zaprosić Chrystusa na drogi swojego życia. Otworzyć okna i drzwi a nade wszystko serca żeby mógł w nas działać – mówił na zakończenie procesji ks. Henryk Skolimowski proboszcz parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.