Sołtysi z naszego regionu liderami lokalnej społeczności

Rolnicy Pon. 11.09.2023 18:40:01
11
wrz 2023

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się gala finałowa konkursu na najbardziej aktywnego lidera lokalnej społeczności „Nasz Sołtys”. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: oddzielnie dla Pań pełniących funkcję sołtysa oraz dla Panów. Wśród wyróżnionych znaleźli się sołtysi i sołtyski z miejscowości w powiatach: bialskim, lubartowskim, łukowskim i ryckim.

I miejsce w kategorii "panie" zajęła Ewa Sysiak z miejscowości Serniki w powiecie lubartowskim a wyróżnienie – Teresa Mućka z miejscowości Siedliska w gminie Wojcieszków w powiecie łukowskim

I miejsce w kategorii panowie zajął Tomasz Bieniek z miejscowości Żerocin w gminie Drelów w powiecie bialskim a II miejsce – Stanisław Szałajko z Ryk.
Wyróżnienia wręczyli Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed oraz Ewa Szałachwiej, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w UMWL.

Celem konkursu było wyłonienie najbardziej aktywnego lidera społeczności lokalnej w województwie lubelskim oraz zachęcenie do zaangażowania w inicjatywy na rzecz rozwoju sołectw, a także promowanie działalności sołtysów na rzecz mieszkańców województwa lubelskiego.

Podczas oceny zgłoszeń brano pod uwagę takie aspekty działalności jak wpływ podjętych zadań na integrację społeczności lokalnej, działalność społeczną i jej materialne rezultaty, takie jak poprawa infrastruktury komunalnej, wykorzystanie środków funduszu sołeckiego lub projekty inwestycyjne. Istotne z punktu widzenia osiągnięć kandydata do tytułu „Nasz Sołtys” były także współpraca z samorządem gminnym, dalsze plany związane z działalnością sołectwa, aktywna reprezentacja gminy i swojego regionu oraz udział w konkursach obrazujących osiągnięcia.

Lista laureatów konkursu „Nasz Sołtys”
w kategorii Panie

I miejsce – Ewa Sysiak, Serniki (gm. Serniki, pow. lubartowski)
II miejsce – Agnieszka Grabowska, Zezulin Drugi (gm. Ludwin, pow. łęczyński)
III miejsce – Lucyna Gontarz, Masłomęcz (gm. Hrubieszów, pow. hrubieszowski)
Wyróżnienie – Renata Pawlak, Elizówka (gm. Niemce, pow. lubelski)
Wyróżnienie – Teresa Mućka, Siedliska ( gm. Wojcieszków, pow. łukowski)
Wyróżnienie – Teresa Jasińska, Jacków (gm. Mełgiew, pow. świdnicki)

Lista laureatów konkursu „Nasz Sołtys”
w kategorii Panowie

I miejsce – Tomasz Bieniek, Żerocin( gm. Drelów, pow. bialski)
II miejsce – Stanisław Szałajko, Ryki (gm. Ryki, pow. rycki)
III miejsce – Piotr Błaszczak, Majdan Brzezicki (gm. Piaski, pow. świdnicki)
Wyróżnienie – Tomasz Połeć, Częstoborowice ( gm. Rybczewice, pow. świdnicki)
Wyróżnienie – Ryszard Rybczyński, Parchatka (gm. Kazimierz Dolny, pow. puławski)
Wyróżnienie – Krzysztof Kowalik, Olchowiec (gm. Gorzków, pow. krasnostawski)

Kandydatów do tytułu „Nasz Sołtys” mogli zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa w ilości co najmniej 5 osób, rady parafialne, organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz powiaty. Kandydatem mógł zostać sołtys z województwa lubelskiego, który aktualnie pełni funkcję i był sołtysem co najmniej przez cały poprzedni, tj. 2022 rok.


1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Z gminy Wojcieszków Pon. 11.09.2023 18:02:09

Pani sołtys z Siedlisk gmina Wojcieszków w gronie wyróżnionych.Brawo p.Tereso.