R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wspólna przyszłość z niemieckim dyrektorem okazała się fikcją
2022-09-06 13:24:01 Artykuł czytany 163 razy


Ofiarą oszusta podającego się za niemieckiego dyrektora padła 68-letnia mieszkanka powiatu ryckiego. Uwierzyła, że poznany w internecie mężczyzna planuje z nią wspólną przyszłość. Kiedy „wybranek” podczas rejsu do Australii wpadł w kłopoty, przelała łącznie 50 tysięcy złotych na to, by uratować „rodzinny skarb”. Teraz ślad zaginął i po „dyrektorze” i po obiecanych pieniądzach.


Na początku sierpnia  do mieszkanki powiatu ryckiego odezwał się poprzez portal społecznościowy mężczyzna podający się za dyrektora niemieckiej firmy, który poprosił o przyjęcie go do znajomych. Wkrótce pomiędzy „znajomymi” nawiązały się długie rozmowy. „Dyrektor” zwierzał się 68-latce z różnych swoich zamierzeń i problemów. Pisał kobiecie między innymi, że  obecnie płynie statkiem do Australii, ale wkrótce planuje przejść na emeryturę i kupić w Polsce dom.

Po kilkunastu dniach napisał, że on i jego załoga obawiają się napaści piratów na statek. Twierdził, że posiada przy sobie bardzo ważne dokumenty, czeki płatnicze  i dużą kwotę pieniędzy, która mogłaby stać się łupem piratów.  

„Dyrektor” poprosił 68-latkę o podanie mu jej adresu, na który przesłałby paczkę z zawartością zagrożonych dokumentów, czeków płatniczych  i pieniędzy.  Kobieta zgodziła się i udostępniła swoje dane.

Po pewnym czasie 68-latka na swoją pocztę elektroniczną otrzymała wiadomość  z „firmy kurierskiej” z informacją, że na jej adres została nadana przesyłka i należy opłacić kuriera.

Ponad 7 tysięcy złotych szybko przelała na podane konto bankowe. Po kilku dniach ponownie otrzymała wiadomość, że tym razem należy wpłacić ponad 40 tysięcy złotych, gdyż paczka została opisana jako „skarb rodzinny”.

Z uwagi na to, ze 68-latka nie posiadała takiej kwoty, fałszywy dyrektor namówił ją do zaciągnięcia kredytu.  Twierdził, że po otrzymaniu paczki będzie ją mogła otworzyć i odebrać pieniądze. Przesłał jej nawet specjalny kod do otwarcia walizki oraz zdjęcie z paszportu.

Umówioną kwotę 68-latka przelała na wskazane konto, a w zamian otrzymała „certyfikat” uprawniający ją do odebrania paczki.

Na tym jednak się nie skończyło, bowiem kolejne problemy pojawiły się na lotnisku, gdzie  podczas „prześwietlenia” paczki ujawniono w niej sporą ilość pieniędzy. Aby paczka nie została skonfiskowana przez służby celne, adresatka powinna dopłacić jeszcze ponad 80 tysięcy złotych na załatwienie potrzebnych zaświadczeń.

Dopiero wtedy kobieta nabrała podejrzeń, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Straciła łącznie około 50 tysięcy złotych.

Policjanci poszukują oszusta.

aspirant  sztabowy Agnieszka Marchlak

DW
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Jak pozyskać nowych followersów na Instagramie? 6 porad
2022-12-07 11:05:41 Kategoria:

Każda osoba, która prowadzi social media, chce, żeby to, co na nich robi, było zauważone. Jednak nie jest łatwo pozyskać obserwujących, nawet jeśli tworzymy ciekawe...

więcej »
foto

Czy można ubezpieczyć dom w budowie?
2022-12-01 06:03:00 Kategoria:

Budujesz dom i chciałbyś zabezpieczyć się przed niespodziewanymi wypadkami? Masz taką możliwość. Budynek możesz ubezpieczyć jeszcze w trakcie budowy. Wyjaśniamy, co...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody czekają na Was
2022-11-23 09:41:00 Kategoria:

Do maja zostało jeszcze kilka miesięcy. Ale wiemy, że wielu z Was myśli o janowieckim parku często w czasie zimowej przerwy. Mamy dla Was uśmiechnięty powód do kolejnych...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Jak wspierać osoby z chorobą alkoholową w utrzymaniu...
2022-12-07 13:12:00 Kategoria:

O wspieraniu osób po przebytej terapii w utrzymaniu abstynencji od alkoholu, mowa będzie w czwartek, 8 grudnia w Audycji Trzeźwiejących Alkoholików "Boże użycz nam pogody...

więcej »


Ryki

w lewoGrudzień 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje