Biała Podlaska

8 rocznica święceń kapłańskich w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej

12
cze 2024

11 czerwca księża wyświęceni w roku 2016 spotkali się w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej. Przybyli na zaproszenie proboszcza – ks. kan. Henryka Jakubowicza. Na co dzień w tej parafii pracuje dwóch księży z tego roku studiów seminaryjnych, a są to: ks. Dariusz Woch i ks. Michał Gosk.

Na początku liturgii ksiądz proboszcz witając zgromadzonych na uroczystej liturgii podkreślał rolę modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. „To wspaniała okazja, aby w duchu wdzięczności dziękować Bogu za sakramenty, za modlitwę, za błogosławieństwo, które płynie przez posługę kapłanów" – mówił.

Homilię wygłosił ks. prał. Mieczysław Lipniacki, który w czasie studiów seminaryjnych księży świętujących rocznicę pełnił funkcję ojca duchownego i spowiednika alumnów. Organizował wówczas dla nich również pielgrzymki i spływy kajakowe. Był on także pierwszym proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej i budowniczym kaplicy. Odnosząc się Ewangelii kaznodzieja zachęcał do wytrwałości oraz ufności w Boże prowadzenie. „Mam 88 lat życia, a Wy 8 lat kapłaństwa. Bóg prowadzi, On umacnia, tylko trzeba Jemu dać serce, zapał i odwagę" – mówił.

Na zakończenie słowa życzeń w imieniu wspólnot wyraziły dzieci z Kół Żywego Różańca. Dziękując w imieniu księży za życzenia ks. Dariusz Woch wyrażał wdzięczność rodzicom za dar życia, a Bogu za dar powołania, Kościołowi Świętemu za dar rozeznania, święceń i posłania do Ludu Bożego.

Śpiew podczas liturgii animowała schola dorosłych.0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.