Region

Bezpieczny senior w świecie finansów. Spotkanie zorganizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlce Wt. 11.06.2024 18:45:46
11
cze 2024

„Bezpieczny senior w świecie finansów - jak ustrzec się przed oszustami na pracownika banku i innymi” - to hasło przyświecało spotkaniu jakie zorganizowała w Siedlcach Caritas Diecezji Siedleckiej. 10 czerwca w Sali Centrum Wolontariatu przy ul. Katedralnej 5/4 odbyło się spotkanie mieszkańców naszego regionu z Dorotą Grochowską. Dyrektor oddziału jednego z banków w Siedlcach, podczas spotkania udzielała porad jak uchronić się przed oszustwami np. metodą „na pracownika banku” oraz jak bezpiecznie korzystać z aplikacji bankowych.

„To temat na czasie, ponieważ coraz więcej słyszymy, że oszuści dzwonią do potencjalnej ofiary i przedstawiają się jako osoba reprezentująca instytucję bankową, wyłudzają dane wrażliwe bądź nakłaniają ich do wykonania przelewu określonych kwot na wskazany rachunek bankowy. Ofiarami o oszustów często stają się osoby starsze, dlatego chcemy jak najwięcej o tym mówić i przestrzegać osoby w wieku senioralnym” - powiedziała Beata Prokurat z Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.

Niestety mimo wielu informacji w mediach, wciąż dochodzi do oszustw różnymi metodami: „na pracownika banku”, „na wnuczka” czy „na policjanta”.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.