Biała Podlaska

Biała Podlaska: Jubileusz 40-lecia Duszpasterstwa Harcerek i Harcerzy

12
cze 2024

W niedzielę, 16 czerwca w Białej Podlaskiej odbędzie się Jubileusz 40-lecia Duszpasterstwa Harcerek i Harcerzy (DHiH). Na zlot przybędą byli i obecni członkowie harcerstwa, przyjaciele, rodzice oraz sympatycy, by wspólnie uczcić ten ważny jubileusz. "Chcemy, aby przede wszystkim był to czas świętowania przyjaźni i spotkań po latach" – mówi Marek Siłuszyk, współorganizator wydarzenia.

Historia pełna pasji i zaangażowania

40 lat temu ks. Marian Daniluk rozpoczął historię, która trwa do dzisiaj. Na fali odnowy idei harcerskiej w latach 80-tych założył pierwszą drużynę harcerską w Garwolinie, potem w Pilawie, Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej. Choć obecnie formalnie środowiska te należą do różnych organizacji harcerskich (ZHR, SHK „Zawisza”), to wszyscy wychowywali się na tym samym fundamencie i wartościach.

„Wiele przeżyć, wiele przygód, wiele wspomnień. Wszystkich zapraszam bardzo serdecznie. Niezależnie jak długo byliście w drużynach: czy miesiąc, czy rok, czy też wiele lat. Miło nam będzie zobaczyć także przyjaciół harcerstwa, rodziców – przybywajcie całymi rodzinami!” - zaprasza ks. Marian Daniluk, twórca DHiH

Zaproszenie na zlot: Program pełen wspomnień i atrakcji

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 od rejestracji uczestników, po której nastąpi Eucharystia (godz. 10:00) w Parafii NNMP w Białej Podlaskiej. Po mszy, uczestnicy przeniosą się do Kina Merkury na pokaz filmu dokumentalnego "Historia DHiH". To niepowtarzalna okazja, by przypomnieć sobie początki i rozwój tego niezwykłego ruchu.

Dalsza część uroczystości odbędzie się w Dworku Diana w Sławacinku Nowym, gdzie planowane jest powitanie gości, zawiązanie wspólnoty oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Program zlotu jest bogaty w różnorodne aktywności, takie jak wspólny obiad, luźne rozmowy przy kawie i herbacie oraz ognisko obrzędowe. Zwieńczeniem dnia będzie piknik harcerski z kiełbaskami, dzikiem oraz tańcami i zabawami na świeżym powietrzu.

Aby uczestniczyć w drugiej części wydarzenia potrzeba zarejestrować się na stronie https://dhih.pl/

Duch harcerstwa ponad pokoleniami

Zlot będzie nie tylko okazją do wspomnień i spotkań po latach, ale także do ukazania ciągłości i trwałości idei harcerskiej. Obecność wielu pokoleń harcerzy i harcerek świadczy o silnym wpływie harcerstwa na życie młodych ludzi, którzy przez lata kształtowali swoje charaktery i wartości na podstawie harcerskiego etosu.

Oczekiwanie na niezapomniane chwile

Już w najbliższą niedzielę, Biała Podlaska stanie się miejscem wyjątkowego spotkania ludzi, którym bliskie są harcerskie ideały. Wspólne świętowanie, przypominanie historii i tworzenie nowych wspomnień – to wszystko czeka na uczestników Zlotu 40-lecia Duszpasterstwa Harcerek i Harcerzy.

Zapraszamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przez te lata byli (lub są) związani z DHiH (także rodziców i sympatyków) do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na https://dhih.pl/

Program Zlotu:

9.00 Rejestracja uczestników
10.00 Eucharystia Parafia NNMP w Białej Podlaskiej ul. Brzeska 33A
11.15 – 12.00 Pokaz filmu dokumentalnego Historia DHiH (Kino Merkury, Biała Podlaska)
Przejazd do Dworku Diana (Sławacinek Nowy, Porosiuki 73 C)
12.30 Powitanie gości, zawiązanie wspólnoty
12.45 Pamiątkowe zdjęcie
13.00 Obiad
15.00 Luźne rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczku
16.00 Ognisko obrzędowe
17.00 Piknik harcerski
Kiełbaski, dzik, harce, tańce i zabawy na świeżym powietrzu.
0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.