Drohiczyn

Cyklem wykładów zainicjowano działalność Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Broku

Kościół Czw. 28.09.2023 13:49:11
28
wrz 2023

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w Broku nad Bugiem uruchomiło Nadbużański Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Rozbudowa i modernizacja miejsca, które wcześniej pełniło rolę Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji możliwe było dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Działalność ośrodka NOEE inspirowanego Encykliką Laudato Si, rozpoczęto w środę 27 września. Na zaproszenie KSM Drohiczyn do Broku przyjechała liczna grupa gości z całego kraju. Przede wszystkim byli to kapłani związani z KSM i duszpasterstwem młodzieży, wśród nich biskup Adam Bab – Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży; biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, ks. Andrzej Lubowicki – Asystent Generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ks. Grzegorz Herman, dyrektor ośrodka w Broku. W inauguracji ośrodka uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, leśnicy, przedstawiciel szkół, firm, ośrodków kultury i innych organizacji i instytucji.

Wszyscy wysłuchali przygotowanych prelekcji, wśród których pojawiły się takie tematy, jak „Człowiek w centrum zmian klimatu” oraz „Co robi NOE(E) w środku lasu?”.
Bp Suchodolski dokonał poświęcenia obiektu wyobrażającego Górę Synaj z dwoma kamiennymi tablicami z dekalogiem. Jak podkreślał, na pierwszym miejscu musi być Prawo Boże, które króluje nad życiem każdego z nas.

Goście mogli zwiedzić ośrodek i poznać jego możliwości i ofertę.

Z gośćmi spotkania inaugurującego działalność Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Rozmowa z Natalią Zielińską, prezesem KSM Drohiczyn o ośrodku prowadzonym przez młodzież drohiczyńską.Rozmowa z senator Marią Koc o wychowaniu zgodnie z wartościami i prawem Bożym.Rozmowa z ks. Grzegorzem Hermanem o ofercie NOEE.Rozmowa z Bpem Grzegorzem Suchodolski o miejscu ekologii w nauczaniu Kościoła.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.