Garwolin

Górzno: błękitne paliwo popłynie do kolejnych miejscowości

Region Pon. 02.10.2023 10:10:38
02
paź 2023

Podpisana została umowa na realizację około 4 km sieci gazowej w miejscowościach Kobyla Wola i Józefów, do której docelowo podłączonych zostanie blisko 200 odbiorców. Łącznie z prowadzonymi obecnie inwestycjami, na koniec roku, w powiecie garwolińskim będzie około 800 km sieci gazowej.

- To dobry czas dla gminy Górzno, jeżeli chodzi o realizację inwestycji – zaznacza wójt Waldemar Sabak i wymienia te ważniejsze, jak kilometry poprawionych dróg, wykonane sieci kanalizacyjne i wodociągowe, rozbudowane przedszkole, wybudowany obiekt muzeum i biblioteki. Teraz gazyfikacja kolejnych miejscowości, kolejnych, bo w tym roku wykonano już dwa odcinki gazociągu w innych miejscowościach.

- Ten odcinek był od dawna oczekiwany, ponieważ jest przy węźle drogi nr 17 i jednocześnie będzie to zasilenie mieszkańców Kobylej Woli i Józefowa, ale też uatrakcyjni tereny przy „siedemnastce”. Dzięki zaangażowaniu parlamentarzystów z naszego powiatu garwolińskiego, także pani marszałek Marii Koc i pana ministra Henryka Kowalczyka, udało się osiągnąć kolejny etap gazyfikacji naszej gminy...- uzupełnia gospodarz podgarwolińskiej gminy.

Oprócz realizacji inwestycji, dla ministra Kowalczyka ważnym jest też inny czynnik, a mianowicie możliwość skorzystania z programu „Czyste powietrze”. - To właśnie program „Czyste powietrze” zakłada likwidację kopciuchów, pieców opalanych węglem, a przy zamianie na piec gazowy i termomodernizacji domu, naprawdę można wiele skorzystać...- mówi polityk.

Dyrektor warszawskiego Oddziału Zakładu Gazowniczego Emilia Banaszczyk powiedziała, że podpisana umowa dotyczy realizacji sieci gazowej w miejscowościach Kobyla Wola i Józefów. - W ramach tej umowy powstanie ok. 4 km sieci gazowej i podłączymy ok.100 przyłączy w pierwszym etapie. Oczywiście zachęcamy do składania wniosków o wydanie warunków przyłączenia pozostałych mieszkańców, ponieważ będzie możliwość przyłączenia się jeszcze większej grupy osób. Ogólnie dostęp do sieci gazowej uzyska ok. 200 odbiorców. Mamy nadzieję, że prace rozpoczną się jak najszybciej, a już na przyszły sezon grzewczy wszyscy mieszkańcy uzyskają dostęp do sieci gazowej – akcentuje dyrektor.

Z podpisania umowy i rozpoczęcia inwestycji zadowoleni są także posłowie Iwona Kurowska i Grzegorz Woźniak oraz Marzena Skrajna, radna gminna wsi Józefów i Kobyla Wola oraz sołtys Józefowa, a także Angelika Krzyśpiak, sołtys wsi Kobyla Wola.

Więcej w relacji Waldemara Jaronia.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszkaniec S. Pon. 02.10.2023 14:29:33

Panie Wójcie odpocznij trochę, bo w następnej kadencji nie będziesz miał już co robić. Swoją drogą gratulacje za tyle inwestycji, jakie w ostatnich latach zostały zrealizowane w naszej gminie. Jesteś wielki Wójcie Waldemarze.