Biała Podlaska

Jolanta Gawryluk najlepszą pielęgniarką 2023 roku

Region Wt. 19.09.2023 18:22:21
19
wrz 2023

Pielęgniarka to powołanie, zawód, a często i pasja. Radość, gdy pacjent wraca do zdrowia, ale i trudny czas zmierzenia się ze śmiercią. To także ciągłe doskonalenie się i podnoszenie swoich kwalifikacji, by jak najlepiej służyć chorym.

We wtorek, 19 września podczas oficjalnej inauguracji Oddziału Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, odbyła się także inna ważna uroczystość. Po raz 13. przyznano wyróżnienia dla Najlepszej Pielęgniarki. W tym roku do tego tytułu pretendowało aż 5 kobiet – pielęgniarek, które każdego dnia niosą pomoc i wsparcie pacjentom.

Miejsce 3. zajęły Daria Zagrodzka – Oddział Kardiologii Inwazyjnej oraz Monika Urbańczyk – Oddział Intensywnej Terapii.

Miejsce 2. zajęły Lesia Stanko – Oddział Kardiologii Zachowawczej oraz Magdalena Okoń – Lewczuk – Oddział Chorób Wewnętrznych.

Natomiast miejsce 1. zajęła Jolanta Gawryluk – Oddział Onkologii Klinicznej.

Praca pielęgniarek na oddziałach jest niezbędna z wielu powodów. To one przygotowują pacjentów do zabiegów, podłączają kroplówki i podają leki. Są pierwsze przy chorym, gdy zaczyna coś się dziać. To one często pozostają przy pacjencie do końca i cieszą się gdy powraca do pełni zdrowia.

Dlaczego bycie pielęgniarką to misja i czym jest ten tytuł? Opowiedziały w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie Elżbieta Macech, oddziałowa Oddziału Onkologii Klinicznej oraz Jolanta Gawryluk, Najlepsza Pielęgniarka Roku 2023.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
,..... Wt. 19.09.2023 16:03:03

To pięknie kiedy po wielu latach pracy zostaje się docenionym. Gratulacje!

Czytelniczka Wt. 19.09.2023 15:56:42

Najlepsza Pielęgniarka i tylko 3 tysiące zł. ... Nagroda w rządzie , w banku jest zdecydowanie dużo wyższa, szkoda,, że o tak wyjątkowych ludziach nie myśli się szczodrzej. Paniom gratuluję.