Łuków

Jubileusz Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej w łukowskiej Kolegiacie

19
wrz 2023

18 września 2013 roku w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie zawiązał się Krąg Maryjny. Utworzyły go rodziny, które postanowiły przyjmować w swoich domach kapliczkę z wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. 18 września 2023 roku, rodziny z 23 kręgów spotkały się aby świętować jubileusz 10-lecia parafialnego Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

W poniedziałkowy wieczór, 18 września w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyła się Msza Święta, podczas której świętowano jubileusz 10-lecia działania w parafii Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. Na Eucharystii spotkały się rodziny z 23 kręgów oraz zaproszeni goście. Był wśród nich ojciec Romuald Krzuk z Instytutu Ojców Szensztackich, który przewodniczył Eucharystii. Była siostra Katarzyna, siostra szensztacka, która przez dziesięć lat opiekowała się kręgami z Łukowa. Była też siostra Alina, która teraz przejmuje zadania pełnione dotychczas przez siostrę Katarzynę.

Podczas obchodów jubileuszu 10-lecia powstania Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyło się również rozesłanie nowego, 24 kręgu. To Krąg Pielgrzymkowy, którego zawiązanie jest owocem 43. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

Spotkanie z okazji 10-lecia działania Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej było także okazją do składania podziękowań. W imieniu wszystkich, koordynatorka Apostolatu Dorota Sójka, dziękowała siostrze Katarzynie, ojcu Romualdowi oraz emerytowanemu księdzu proboszczowi Antoniemu Pietruszce, który zgodził się na zawiązanie wspólnoty i był jej pierwszym opiekunem. Słowa podziękowania płynęły też w stronę księdza proboszcza Jerzego Cąkały, który teraz opiekuje się rodzinami skupionymi w Kręgach Maryjnych.

A my już jutro po południu zapraszamy na naszą antenę do wysłuchania obszernej relacji z obchodów jubileuszu 10-lecia Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.