Kościół

Konferencja prasowa Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej

Siedlce Sob. 23.09.2023 09:37:18
23
wrz 2023

W piątek, 23 września odbyła się konferencja prasowa Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Spotkanie poprowadzili: ks. Radosław Piotrowski , diecezjalny duszpasterz młodzieży, zastępca przewodniczącego rady oraz ks. Jakub Wyrozębski z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Siedleckiej. Na konferencji obecni byli także: Monika i Daniel Leszczyńscy – przedstawiciele rodziców, reprezentujący Domowy Kościół z Parafii Miłosierdzia Bożego w Siedlcach oraz inni członkowie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

Głównym celem spotkania było przedstawienie planów działalności na najbliższe miesiące Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej oraz wspólnych działań z Fundacją Nieprzeciętni oraz Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Siedleckiej.

Jednym z projektów, który rusza od października 2023, jest II edycja projektu pt. „Przekroczyć siebie”, cyklu otwartych wykładów skierowanych zarówno do wierzących, jak i tych poszukujących wiary, starszych i młodych. Kolejna edycja rusza pod hasłem „Dać dzieciom korzenie i skrzydła”, gdzie poruszony zostanie temat wychowania dzieci i młodzieży, problemy wzajemnej komunikacji dzieci z rodzicami oraz zagadnienie depresji i uzależnień. Spotkania, jak w poprzedniej edycji mają odbywać się raz w miesiącu o godz. 19:00 w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Rodziny w Siedlcach. Warsztaty będą prowadzone w formie prelekcji połączonej z dyskusją pomiędzy prelegentem, a publicznością. Podczas II edycji projektu „Przekroczyć siebie” odbędą się cztery spotkania.

Organizatorami spotkań są : Fundacja Nieprzeciętni, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Siedlcach oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej.

Tematyka spotkań jesienią 2023:

1. Czym jest wychowanie i jak wychowywać?- Marta Czajczyńska 3.10.2023

2. Jak zostać rodzicem o którym marzy Twoje dziecko? Anna i Piotr Werwińscy 18.10.2023

3. Depresja i problemy psychiczne nastolatków- p. Marcin Rzeczkowski 14.11.2023

4. Dzieci i młodzież „poszukujące” ryzyka- etiologia, zagrożenia, profilaktyka- p. Mariusz Jędrzejko 19.12.2023

Wraz z nowym rokiem szkolnym w Diecezji Siedleckiej ruszają także Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego. Warsztaty przygotowane zostały dla rodziców, którzy pragną, w sposób świadomy przekazywać wiarę swoim dzieciom z uwzględnieniem poszczególnych ich etapów rozwojowych. Prelekcje zostały zaadresowane do następujących grup wiekowych: 0-6 lat; 7-9 lat; 10-14 lat; 15-20 lat.

W roku szkolnym 2023/2024 warsztaty będą odbywały się w trzech miejscach: Siedlce – salka przy parafii św. Józefa, Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie, salka przy parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie.

Daty poszczególnych warsztatów można znaleźć na stronie organizatora.

Czas trwania jednego warsztatu: od 16.00 do 18.00.

Na warsztaty nie ma potrzeby zapisów. Na spotkanie zaproszeni są sami rodzice.

Osoby prowadzące wydarzenie to: ksiądz, psycholog, psychoterapeuta, pedagog, coach oraz doradcy życia rodzinnego, których łączą dwie cechy: wiara i chęć posługi rodzinom.

Jak podkreślają organizatorzy, siedlecka diakonia modlitewna szuka osób, które w wybranym przez siebie dniu miesiąca będą obecni na Eucharystii w intencji wszystkich uczestników warsztatów i prowadzących – jesteśmy omodleni!

W razie pytań można kontaktować się z ks. Jakubem Wyrozębskim osobiście lub przez e-mail: warsztaty.drsiedlce@gmail.com


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.