Łuków

Miasto oddaje działkę sądowi

Region Czw. 28.09.2023 12:39:17
28
wrz 2023

28 września w Łukowie odbywa się Sesja Rady Miasta. Radni podjęli właśnie niecodzienną uchwałę. Zgodzili się na nieodpłatne przekazanie działki, na której ma powstać nowa siedziba Łukowskiego Sądu Rejonowego.

Podczas dzisiejszych obrad, zakończył się proces, który trwał od grudnia ubiegłego roku. To wówczas rozpoczęto rozmowy o tym, aby znaleźć nieruchomość, na której mogłaby powstać nowa siedziba Sądu Rejonowego w Łukowie.

Rozmowy zapoczątkowali prezes Sądu Mariusz Brojek i burmistrz Piotr Płudowski. Efektem tych rozmów jest podjęta właśnie na sesji uchwała.

Za podjęciem uchwały o przekazaniu nieruchomości byli wszyscy obecni na sesji radni. Dziękując im, prezes Mariusz Brojek mówił, iż jest pełen podziwu dla pracy tych wszystkich, którzy doprowadzili do tego, że udało się tę sprawę dokończyć. Dziękował za ogromne zaangażowanie i szybkość działania i stwierdził: W rzeczach wielkich wystarczy chcieć.

Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Łukowiak Pt. 29.09.2023 14:07:23

Pan prezes Brojek zadowolony. Bardzo dobra decyzja Rady Miasta. Już dawno powinno tak być. Sąd ma za ciasno. Wynajmują dodatkowo budynek na Kwiatkowskiego. A tak będą w jednej siedzibie.