Kościół

Msza Św. w intencji bpa Ignacego Świrskiego

Siedlce Pon. 25.09.2023 15:23:52
25
wrz 2023

W intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego odbyła się 25 września w siedleckiej katedrze uroczysta Msza św. Eucharystii, przewodniczył ks. Mariusz Świder, postulator procesu beatyfikacyjnego. W homilii kapłan przypomniał słowa śp. kardynała Stefana Wyszyńskiego, który mówił o zmarłym biskupie Ignacym Świrskim, jako „Człowieku Bożym”.

Żył Bogiem, był pełen Boga. Odznaczał się dziecięcą wiarą, nie miał wątpliwości w wierze, cechowała go chrześcijańska prostota i pokora.

- Posiadał szczególną wrażliwość na człowieka. Każdego chciał rozumieć i każdemu pomóc. Nadmiar jego dobroci można chyba porównać z metodą Ojca Niebieskiego, który przymyka oka na niejedną słabość ludzką – mówił ks. Mariusz Świder. POSŁUCHAJ

Msze św. w intencji beatyfikacji biskupa Ignacego Świrskiego sprawowane są każdego 25 dnia miesiąca o godz. 12.00. Intencje modlitewne za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego można składać na stronie internetowej Diecezji Siedleckiej.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.