Kościół

Piknik integracyjny w Mokobodach

Siedlce Czw. 13.06.2024 10:21:02
13
cze 2024

Piknik Integracyjny w klimacie lat 80-tych i 90 – tych odbył się 12 czerwca na placu za kościołem pw. św. Jadwigi w Mokobodach. Organizatorem zabawy był Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach – placówka Caritas Diecezji Siedleckiej. Była strawa dla ducha i ciała.

Uczestnikami pikniku byli podopieczni takich placówek jak: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze, Domy Pomocy Społecznej.

Organizatorzy przygotowali występy artystyczne uczestników WTZ w Kisielanach oraz zabawy i tańce prowadzone przez zespół „Niebanalne Animacje”.

- To już nasza tradycja, że spotykamy się na pikniku w gronie podopiecznych placówek, otaczających pomocą osoby niepełnosprawne – powiedział ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Taki wspólnie spędzony czas wpływa pozytywnie na ich codzienne funkcjonowanie. Uczestnicy włączają się w tańce, konkursy, poznają się nawzajem, ale też podtrzymują wcześniej nawiązane znajomości.

Uczestnicy pikniku odpowiedzieli na prośbę organizatorów i ubrani byli w stroje w klimacie lat 80' i 90'.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.