Biała Podlaska

Plenerowa galeria sztuki w parku Radziwiłłów

Kultura Sob. 15.06.2024 14:34:04
15
cze 2024

Park Sztuki w Białej Podlaskiej w piątek, 14 czerwca wystartował już po raz 15. Odwiedzający park Radziwiłłów mogą z bliska zobaczyć instalacje obiekty i performance przygotowane przez artystów wyłonionych w konkursie oraz tych zaproszonych do udziału w projekcie.

Inauguracja Parku Sztuki odbyła się w piątek, 14 czerwca, tym samym park Radziwiłłów stał się plenerową galerią sztuki. Stworzyli ją artyści z całej Polski, których projekty zostały wybrane w drodze konkursu do zrealizowania i zaprezentowania w zespole parkowo-pałacowym Radziwiłłów.

Na konkurs zgłoszono 16 projektów. W Jury zasiadali: prof. dr hab. Marian Stępak, Łukasz Głowacki, Mieczysław Skalimowski, Marek Jędrych, Renata Sobczak, Wiesława Kalicka oraz Patryk Pykacz. Do realizacji wybrano 9 projektów. Poza konkursem swoje instalacje przygotowali Paulina Francuz, uczniowie z ZSZ nr 2 oraz członkowie Fotoklubu Podlaskiego.

Ważnym wydarzeniem tegorocznej edycji Parku Sztuki były warsztaty „Instalacja, obiekt, performance", adresowane do młodzieży z Koła Plastycznego Kreska z BCK oraz z ZSZ nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej, które odbyły się 18 maja tego roku w Bialskim Centrum Kultury. Poprowadzili je prof. hab. Marian Stępak (pracownik naukowo-dydaktyczny, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz Łukasz Głowacki (nauczyciel, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie).

16 czerwca w niedzielę o godzinie 13.00 w Galerii Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 12 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu Park Sztuki i wręczenie nagrody przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

Impreza na stałe wpisała się w krajobraz miasta Biała Podlaska. Podczas Parku Sztuki można zobaczyć instalacje, obiekty, performance oraz wystawę retrospektywną, ukazującą historię tego wydarzenia.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.