Region

Regionalny etap XXI Konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Siedlce Czw. 20.06.2024 13:37:25
20
cze 2024

Regionalny etap XXI Ogólnokrajowego Konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" podsumowany. Uroczystość odbyła się w czwartek 20 czerwca w Placówce Terenowej KRUS w Siedlcach. To właśnie Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jest głównym organizatorem Konkursu. W tym roku w subregionie siedleckim zgłosiły się doń 22 gospodarstwa. W całej Polsce blisko tysiąc, a w województwie mazowieckim 142.

Komisja konkursowa oceniała m.in. porządek i ład w obejściu, jego organizację, stan techniczny budynków i urządzeń, wyposażenie w środki ochrony osobistej, warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich, dbałość o estetykę, sposób przechowywania i zabezpieczenia z substancjami niebezpiecznymi.

Pierwsze miejsce przyznano Urszuli i Dariuszowi Kołtuniakom z Wólki Soseńskiej w gminie Mordy. Drugie - Markowi Smuniewskiemu z m. Przywózki w Gm. Sokołów Podlaski, zaś trzecie Magdalenie i Łukaszowi Bugalskim z m. Wicie w gminie Wilga. Komisja przyznała też osiem wyróżnień: Annie i Kamilowi Koncom z Jędrzejowa Nowego w gm. Jakubów, Jarosławowi Abramowskiemu z Patoka k. Kałuszyna, Jolancie i Kamilowi wileńskim ze Skwierczyna Lackiego w gm. Paprotnia, Andżelice i Danielowi Krydowskim z Wysoczyzna w gm. Sobienie Jeziory, Grzegorzowi Bryzkowi z Trojanowa, oraz Ewie i Markowi Omelaniukom z Dziadkowskich w gm. Huszlew. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i upominki w postaci elektronarzędzi narzędzi.

Państwo Urszula i Dariusz Kołtuniakowie będą reprezentować region siedlecki w etapie wojewódzkim Konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Prowadzą wysoko specjalistyczne gospodarstwo nastawione na produkcję mleczną.

Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne wspólnie z KRUS organizują Ministerstwo Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W województwie mazowieckim w gronie organizatorów są również Mazowiecka Izba Rolnicza i Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Honorowy patronat nad Konkursem sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.Fot.: Andrzej Ilczuk
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.