Diecezja siedlecka

Spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

20
wrz 2023

W minioną niedzielę, 17 września w Siedlanowie odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Spotkanie rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie. Następnie katechezę o życiu duchowym wygłosił ks. Jakub Kozak, diecezjalny duszpasterz osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Wychodząc od tego czym jest w ogóle życie duchowe, skąd się ono bierze i w jaki sposób rozwija się w człowieku uczestnicy spotkania poszukiwali odpowiedzi na pytanie: czy możemy mieć życie duchowe? Następnie miała miejsce osobista adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona wspólną modlitwą do Ducha Świętego. Po błogosławieństwie eucharystycznym uczestnicy spotkali się przy kawie. Wspólne rozmowy i dyskusje stały się okazją do budowania wspólnoty. W spotkaniu wzięło udział 16 osób z całej diecezji.

Spotkania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbywają się w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.00. Kolejne spotkanie odbędzie się 15 października. Informacje na temat duszpasterstwa osób żyjących w związkach niesakramentalnych można znaleźć na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w zakładce Niesakramentalni oraz na portalu społecznościowym facebook: Niesakramentalni – diecezja siedlecka.

xjk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.