Region

Spotkanie po latach w siedleckim "Elektryku"

Siedlce Pon. 02.10.2023 18:00:23
02
paź 2023

Mogli powspominać, pośmiać się, pozwiedzać, a nawet "powrócić" do szkolnych ław. W sobotę 30 września, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 spotkali się po latach w szkolnych murach siedleckiego "Elektryka". Okazją do świętowania było także 120 - lecie istnienia placówki.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Stanisława. Eucharystię sprawowali księża absolwenci. Homilię wygłosił ks. Tomasz Kot. Po przemarszu z kościoła do budynku ZSP nr 1 w Siedlcach, nastąpiło odsłonięcie rzeźby zwanej Jacusiem, na pamiątkę Jacka stojącego na wieży ratuszowej w Muzeum.

Podczas spotkania w ZSP nr 1 odbyła się część oficjalna: przemówienia zaproszonych gości, wręczenie pamiątkowych statuetek, pokaz multimedialny historycznych zdjęć szkoły. Można było także zwiedzić sale dydaktyczne i naukowe, przypomnieć sobie dawne lata szkolne, spotkać się z kolegami i nauczycielami.

Zjazd zakończył koncert „Wspomnienia czar” z udziałem wokalistki Anny Rogowiec. Chętni wpisali się do księgi pamiątkowej.fot. Piotr Grabowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.