Biała Podlaska

Tuczna ma nową drogę

Region Niedz. 24.09.2023 16:06:12
24
wrz 2023

Ok. 5,5 kilometra liczy odcinek drogi powiatowej biegnącej przez miejscowość Tuczna. Nowa droga, chodniki, komfort korzystających i poprawa bezpieczeństwa. 24 września uroczyście oddano inwestycję do użytku.

Do tej pory droga powiatowa przebiegająca przez Tuczną, na trasie Sławatycze – Piszczac – Zalesie była w fatalnym stanie. Wiosną po roztopach śniegu i jesienią gdy są znaczne opady deszczu, wszyscy zastanawiali się jak długo jeszcze wytrzyma. Na szczęście udało się pozyskać środki z funduszu Polski Ład na to zadanie i w tym roku droga została wyremontowana. Jak zaznaczył wójt Zygmunt Litwiniuk, jest to drugi etap większej inwestycji, która była realizowana jeszcze ze środków z projektu transgranicznego Polska-Białoruś-Ukraina. Wówczas za 4 mln złotych udało się wykonać czterokilometrowy odcinek tej drogi w miejscowości Matiaszówka. Było to w 2019 roku.

– Dziś ta droga zmieniła swoje oblicze. Są to potężne środki, potężna inwestycja ponad 11 mln złotych, gdzie kilometr bieżący tego odcinka kosztował ponad 2 mln złotych. Także myślę, że przez kolejne 100 lat będzie ta droga służyła – podsumował wójt Zygmunt Litwiniuk.

Dziś przez miejscowość Tuczna można przejechać porządną drogą z chodnikami, co pozwala zarówno pieszym czy rowerzystami jak i kierującym bezpiecznie dotrzeć do miejsca docelowego. Warto także pamiętać o ograniczeniu prędkości przejeżdżając przez miejscowość gdyż zbyt wysoka prędkość może skończyć się wysokim mandatem karny.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.