Biała Podlaska

V Dzień Nowenny do św. Michała Archanioła w bialskiej parafii

25
wrz 2023

„Św. Michale Archaniele – miłośniku Boga – Człowieka, módl się za nami” – pod tym hasłem przebiegał kolejny dzień nowenny do świętego patrona parafii i miasta Biała Podlaska. W niedzielę, 24 września zaproszenie skierowane zostało w sposób szczególny do dzieci. Eucharystii przewodniczył ks. Dariusz Woch.

W dialogowanej homilii ks. Michał Gosk wskazywał dzieciom na atrybuty św. Michała Archanioła i ich odniesienie do życia duchowego chrześcijanina. Dzieci mogły również zobaczyć fragmenty skały z groty Gargano – miejsca objawień św. Michała, który przybył do parafii na czas modlitwy nowennowej i odpustu. Jedno z objawień świętego patrona jest szczególnie wymowne, ponieważ Archanioł pozostawił znak swojej obecności w postaci dziecięcej stopy odbitej na skale wzgórza.

Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki z postacią św. Michała Archanioła oraz indywidualne błogosławieństwo. W parafii tym dniem nowenny rozpoczęło się bezpośrednie przygotowanie do sakramentów pierwszej spowiedzi i komunii świętej uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej oraz ich rodziców. Śpiew w czasie Eucharystii animowała parafialna schola dziecięca pod kierunkiem Katarzyny Kozłowskiej przy akompaniamencie Karola Sudewicza.

W kolejnym dniu nowenny poniedziałek 25 września – zaproszenie zostało skierowane do osób pracujących i poszukujących pracy.Foto: Karol Sudewicz

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.