Biała Podlaska

VII Dzień Nowenny do św. Michała Archanioła w bialskiej parafii

27
wrz 2023

W tym VII dniu Nowenny zaproszenie zostało skierowane do młodzieży, studentów a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy licznie zgromadzili się na wspólną modlitwę. Motywem przewodnim było hasło: „Święty Michale Archaniele – przewodniku dusz do nieba, módl się za nami".

Mszy świętej przewodniczył ks. Dariusz Woch, zaś koncelebransami byli: proboszcz ks. kan. Henryk Jakubowicz, ks. prał. Tadeusz Lewczuk oraz ks. Michał Gosk. W homilii skierowanej w sposób szczególny do ludzi młodych ks. Michał zauważył, że dzisiejszy młody człowiek jest zagubiony w świece zafałszowanej prawdy i manipulacji.

-Sporo chrześcijan wróciło do statusu pogan, a czasami jest jeszcze gorzej. Niestety, także u nas mamy pogan obrządku rzymskokatolickiego. Nałykaliśmy się tyle ideologii, że w wielu skutecznie zniszczyły one tęsknotę za Bogiem. Postawa świętego Michała Archanioła – walecznego i służebnego skłania do postawienia pytania o rzeczywiste miejsce Pana Boga w moim życiu. Inaczej człowiek nie znajdzie szczęścia. Poumierają fascynacje, dogaśnie entuzjazm. Święty Michale Archaniele, nie pozwól na to! - mówił kaznodzieja.

W środę, 27 września zaproszenie zostało skierowane do osób chorych i cierpiących duchowo i fizycznie, a szczególnie do osób dotkniętych chorobą nowotworową i tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.