Biała Podlaska

VIII Dzień Nowenny do św. Michała Archanioła w bialskiej parafii

28
wrz 2023

W kolejnym dniu nowenny, modlitwie towarzyszyły słowa „święty Michale Archaniele – Chorąży Krzyża Świętego, módl się za nami". Szczególnym zaproszeniem zostały objęte osoby chore i cierpiące duchowo i fizycznie, a szczególnie dotknięte chorobą nowotworową oraz ci, którzy leczą i niosą pomoc chorym.

Eucharystii przewodniczył ks. Dariusz Woch, zaś koncelebransami byli ksiądz proboszcz Henryk Jakubowicz, ks. prał. Tadeusz Lewczuk oraz ks. Michał Gosk. W wygłoszonej homilii zwracając się do chorych i cierpiących ks. Michał mówił: „Jak ktoś żartobliwie, ale słusznie zauważył: przez życie nie płyniemy statkiem turystycznym, ale okrętem wojennym. To jest walka na śmierć i życie, którą trzeba pojąć i zwyciężyć, a nasz Patron jest w niej nieocenionym wzorem i pomocą. Cierpienie może być błogosławione, bo nie tylko naznacza człowieka, lecz również jest w stanie go przemienić. Może go rozświetlić, oczyścić, uszlachetnić: pogłębić jego dojrzałość duchową ".

Tego dnia nowenny, kandydaci do sakramentu bierzmowania na ręce księdza proboszcza złożyli deklaracje o abstynencji do 18 roku życia oraz zobowiązania uczęszczania na katechezę i realizowania życia religijnego.ks. Michał Gosk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.